معرفی بهترین رشته های تحصیلی در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی

رشته های تحصیلی در کره جنوبی دارای تنوع بسیاری هستند و دانشگاه‌های این کشور دانشجویان بین‌المللی را در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف پذیرش می‌کنند. تحصیل در کشور کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی می‌تواند یک تجربه‌ی عالی و منحصر به فرد باشد. در مورد کره جنوبی باید گفت که این کشور ترکیبی از مدرنیته و تاریخ است. در کشور کره جنوبی طبیعت و تکنولوژی با یکدیگر ادغام شده‌اند. شما می‌توانید از یک مجموعه تاریخی در کره جنوبی دیدن کنید که سرشار از زیبایی‌های طبیعت است و در کنار آن تکنولوژی و فن آوری مدرن روز دیده می‌شود. امروزه تحصیل در کره جنوبی بین دانشجویان بین‌المللی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. باید بگوییم که علاقه‌مند بودن به تحصیل در دانشگاه‌های کشور جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی بی دلیل نیست.

طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در کشور کره جنوبی توسط دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند و تعداد دانشگاه‌های که در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته‌های گوناگون اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی می‌کنند، روز به روز افزایش پیدا می‌کند. با توجه به اینکه کره جنوبی دارای فناوری پیشرفته‌ای است، دانشگاه‌های این کشور نیز دارای مزیت‌های بسیاری هستند و امکانات زیادی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کنند. تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی برای بسیاری از دانشجویان می‌تواند در مقایسه با سطح علمی ‌و خدمات ارائه شده ارزان و مقرون به صرفه باشد. در این نوشته به بررسی و معرفی رشته های تحصیلی در کره جنوبی خواهیم پرداخت. برخی از برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های کشور کره جنوبی طرفداران بیشتری بین دانشجویان بین‌المللی دارند. در این مطلب می‌توانید با بهترین رشته‌های تحصیلی در کشور کره جنوبی و دانشگاه‌هایی که به ارائه این رشته‌ها می‌پردازند، آشنا شوید.

رشته های تحصیلی در کره جنوبی

معرفی بهترین رشته های تحصیلی در کره جنوبی

در سال‌های اخیر کره جنوبی پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌ی تکنولوژی و فناوری، سرگرمی‌ و رسانه به دست آورده است. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از شما یک فرد خلاق خواهد ساخت و موجب می‌شود که ایده‌های نو و جدید را به جهان معرفی کنید. علاوه بر اینها کره جنوبی دارای تاریخ سیاسی بسیار جالب و پیچیده‌ای است. به همین دلیل دانشگاه‌های این کشور مقصد تحصیلی بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در زمینه‌های علوم اجتماعی و تاریخی هستند. در این قسمت به معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کره جنوبی خواهیم پرداخت.

 رشته‌های تحصیلی در زمینه زبان‌های خارجی و ارتباطات در کره جنوبی

یکی از زمینه‌هایی که دانشگاه‌های کره جنوبی در آن فعالیت بسیاری دارند آموزش زبان و ادبیات خارجه است. در برنامه‌های تحصیلی زبان‌های خارجی، دانشجویان یک یا چند زبان خارجی را یاد می‌گیرند. علاوه بر یادگیری زبان خارجی، دانشجویان با ادبیات و فرهنگ زبان مربوطه آشنا می‌شوند. دانشگاه‌های کره جنوبی اقدام به برگزاری دوره‌های تحصیلی آموزش زبان‌های بین‌المللی مانند انگلیسی، آلمانی و دیگر زبان‌های محبوب مانند زبان چینی و زبان‌های کهن مانند زبان‌ لاتین می‌پردازند.

در طی تحصیل در این دوره‌ها دانشجویان با تجارت بین‌المللی، ترجمه، تدریس زبان و غیره آشنا می‌شوند. از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در کره جنوبی در این زمینه می‌توان به رشته‌های علوم ارتباطات، آموزش زبان فرانسه، آموزش زبان آلمانی و آموزش زبان انگلیسی اشاره کرد.

دانشگاه ملی سئول که در شهر سئول در کره جنوبی واقع شده است، یکی از بهترین دانشگاه‌هایی است که به ارائه‌ی این رشته‌ها می‌پردازد و سالیانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری را در این رشته‌ها پذیرش می‌کند. دانشجویان در این دانشگاه می‌توانند در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز در این رشته‌ها به ادامه تحصیل بپردازند.

رشته‌های تحصیلی در زمینه موسیقی در کره جنوبی

 

تحصیل موسیقی در کره جنوبی

تحصیل موسیقی در کره جنوبی

 

تحصیل در زیر شاخه‌های رشته موسیقی در کره جنوبی علاقه‌مندان زیادی دارد و هر ساله دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف دنیا، برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی وارد کشور کره جنوبی می‌شوند.

رشته‌های محبوب و مرتبط با موسیقی در کره جنوبی

از محبوب‌ترین رشته‌های مرتبط به موسیقی در کره جنوبی می‌توان به رشته‌های: موسیقی، هنر ترکیب صداها و بیان ایده‌ها و احساسات با استفاده از ریتم، ملودی‌، هارمونی و صداهایی که به وسیله‌ی صدای انسان یا عادت‌های موسیق تولید می‌شوند، نام برد.

دوره‌های تحصیلی ارائه شده در زمینه رشته موسیقی دانشجویان را برای تبدیل شدن به موزیسین‌های حرفه‌ای یا معلم‌های موسیقی عالی آماده می‌کند. با تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه‌های معتبر کره جنوبی می‌توانید به جایگاه‌های عالی در کنسرواتوار‌های مختلف در سطح جهانی دست پیدا کنید. به عنوان یک هنر اجرایی، پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در کره جنوبی در زمینه موسیقی عبارت هستند از : آموزش موسیقی، موسیقی بدون کلام، موسیقی کره‌ای، موسیقی وکال و آهنگسازی.

از جمله دانشگاه‌های برتری که به ارائه‌ی این رشته های تحصیلی در کره جنوبی می‌پردازند می‌توان به دانشگاه سئول اشاره کرد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز به صورت تمام وقت در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

رشته‌های تحصیلی در زمینه مهندسی عمران در کره جنوبی

 

تحصیل مهندسی عمران در کره جنوبی

تحصیل مهندسی عمران در کره جنوبی

 

کشور کره جنوبی پیشرفت‌های بسیاری در زمینه عمران و ساخت و ساز کسب کرده است و یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین کشورها در این زمینه به شمار می‌آید. دانشجویان در حال تحصیل در این رشته‌ها درس‌های مربوط به نقشه کشی، طراحی و مدیریت پروژه‌های ساخت و ساز عمرانی را آموزش می‌بیند.

دانشجویان در این دوره‌ها یاد می‌گیرند که چگونه هزینه‌ها و بودجه‌ی ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی را مدیریت کنند، با مهندسان و معماران همکاری نمایند و دستورالعمل‌های ایمنی در حین ساخت و ساز را رعایت کنند. دانشجویان رشته‌های عمران با جنبه‌های مختلف ساخت و ساز مانند بودجه‌بندی، ایمنی، مجوزهای قانونی، مدیریت کارگران، مواد و مصالح به کار رفته در ساخت ساختمان‌ها، و استخدام پیمانکاران سر و کار دارند.

بهترین رشته های تحصیلی در کره جنوبی در زمینه مهندسی عمران عبارت هستند از: مدیریت ساخت و ساز جهانی، مهندسی معماری، مهندسی عمران و محیط زیست و مهندسی نیروگاه دریایی.

یکی از بهترین دانشگاه‌ها در کره جنوبی برای تحصیل در زیر شاخه‌های رشته عمران دانشگاه ملی سئول است. همچنین دانشگاه کوکمین Kookmin دارای شهرت بسیاری در ارائه رشته مهندسی عمران و محیط زیست است و در زمینه تدریس مباحثی مانند مهندسی ساختار، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی هیدرولوژیک، مهندسی محیط زیست، و مهندسی حمل و نقل پیشینه‌ی بسیار خوبی دارد.

تحصیل در رشته mba در کره جنوبی

رشته‌ی mba امروزه یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در بین دانشجویان در دنیا است، چرا که این رشته دارای آینده‌ی شغلی بسیار خوبی است. این رشته به بررسی نیازهای حرفه‌ای بازرگانی و مهارت‌های کسب تخصص در زمینه‌ی تجارت و بازرگانی و بازاریابی می‌پردازد.

دانشجویانی که در این رشته ادامه تحصیل می‌دهند با سرفصل‌هایی مانند حسابداری، امورمالی، منابع انسانی، مراقبت‌های بهداشتی، مدیریت دولتی و بازاریابی و مدیریت پروژه آشنا می‌شوند.

تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های معتبر کره جنوبی می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی به همراه داشته باشد و مسیرهای موفقیت در آینده را برای آنها هموار کند. یکی از بهترین دانشگاه‌هایی که به ارائه رشته مدیریت بازرگانی می‌پردازد، دانشگاه‌ هاندانگ گلوبال Handang Global در کره جنوبی است. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه در رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی باید به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه مراجعه کرده و فرم پذیرش را تکمیل کنید. همچنین باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی را که به صورت رسمی‌ ترجمه شده‌اند، به دانشگاه ارائه دهید.

دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این رشته باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و مدرک معتبری که نشان دهنده‌ی آشنایی کافی آنها به زبان انگلیسی است را به دانشگاه ارائه دهند. همچنین دانشجویان باید انگیزه نامه‌ی خود و توصیه نامه از طرف اساتید را آماده کرده و به دانشگاه ارائه دهند.

بهترین کشورها جهت تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کره جنوبی

یکی دیگر از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور کره جنوبی رشته مهندسی مکانیک است. اگر از میان رشته های تحصیلی در کره جنوبی مهندسی مکانیک را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید از دانشگاه اولسان ULSAN پذیرش بگیرید.

این دانشگاه دارای یکی از قوی‌ترین گروه‌های مهندسی مکانیک است و آموزش‌های آکادمیک را به همراه آموزش‌های تجربی و عملی به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از این دانشگاه علاوه بر آموزش‌های تئوری، تجربه‌ی عملی کافی را کسب می‌کنند و مهارت بسیاری برای شروع به کار و ورود به بازار حرفه‌ای دارند. این دانشگاه از تمامی ‌دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان دانشجو می‌پذیرد.

برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در این دانشگاه باید تسلط خود به زبان انگلیسی را با کسب امتیاز تهیه شده در آزمون‌های معتبری ‌مانند مدرک آیلتس یا تافل اثبات کنید.

تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

تحصیل در رشته مهندسی برق در کره جنوبی

رشته مهندسی برق به دیگر از پرطرفدارترین رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های کره جنوبی است و سالیانه دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در این رشته از دانشگاه‌های مختلف این کشور پذیرش می‌گیرند. دانشگاه ULSAN مانند رشته مهندسی مکانیک، یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق است.

دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی برق این دانشگاه، علاوه بر دروس تئوری دوره‌های تجربی را نیز طی می‌کنند و مهارت کافی برای پیشبرد پروژه‌های واقعی را کسب می‌نمایند. این رشته به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و لازم است که دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. دانشجویان باید تسلط به زبان انگلیسی را با کسب نمره‌ی قبولی تعیین شده در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آزمون تافل یا آیلتس اثبات نمایند.

 

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل در رشته برق در خارج از کشور

رشته‌های تحصیلی در زمینه علوم پزشکی در کره جنوبی

 

تحصیل علوم پزشکی در کره جنوبی

تحصیل علوم پزشکی در کره جنوبی

 

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی در کره جنوبی در زمینه علوم پزشکی را دارید، باید بگوییم که مقصد تحصیلی مناسبی را انتخاب کرده‌اید. رشته‌های تحصیلی در کره جنوبی در زمینه علوم پزشکی با سطح علمی ‌بالایی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند. یکی از بهترین دانشگاه‌هایی که به ارائه‌ی زیر شاخه‌های رشته علوم پزشکی می‌پردازد، دانشگاه ملی سئول است. دانشگاه ملی سئول دارای رتبه ۴۸ جهانی در بین دانشگاه‌های پزشکی دنیا است.

از طرف دیگر این دانشگاه بهترین دانشگاه علوم پزشکی در کره جنوبی به شمار می‌آید. یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کره جنوبی دانشگاه ‌ملی پوسان Pusan National University است. دانشگاه ‌ملی پوسان جزء ۱۰ دانشگاه برتر کشور کره جنوبی است. همچنین باید گفت که این دانشگاه دارای رتبه ۴۰۰ الی ۵۰۰ در بین دانشگاه‌های جهان است.

معرفی بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کره جنوبی

 

تحصیل در کره جنوبی

 

هر کدام از دانشگاه‌های کره جنوبی دارای شرایط منحصر به فرد خود هستند و مدارک و شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در مقاطع تحصیلی مختلف تعیین می‌کنند. بنابراین به منظور اخذ پذیرش از رشته های تحصیلی در کره جنوبی لازم است تا به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و به صورت دقیق از مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در رشته و مقطع مورد نظرتان اطلاع پیدا کنید. با این حال بسیاری از دانشگاه‌های کره جنوبی برخی از مدارک اولیه را از تمامی ‌دانشجویان درخواست می‌کنند.

مدارک اولیه لازم برای اخذ پذیرش از رشته‌های تحصیلی در کره جنوبی به شرح زیر هستند:

–  اسکن دیپلم ( اسکن مدارک مقاطع تحصیلی قطعی برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی)

–  ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی

–  اسکن پاسپورت یا گواهی تولد

–  رزومه

–  نمرات کسب شده در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی ( مانند آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی تافل و آیلتس)

–  مدارک مربوط به بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

– ۲ الی ۳ توصیه نامه از طرف اساتید

–  پرتوفیلو یا انگیزه نامه‌ی داوطلب

تحصیل در کره جنوبی: معرفی برترین دانشگاه‌ها و شهرهای دانشجویی

مزیت‌های تحصیل در کشور کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

 

تنوع بالای رشته‌ها

یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور این است که رشته‌های تحصیلی در کشور کره جنوبی بسیار متنوع هستند. بنابراین دانشجویان گزینه‌های بسیاری برای انتخاب رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود دارند و می‌توانند در زمینه‌ی مورد علاقه‌شان به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازند.

دانشگاه‌های معتبر

با توجه به اینکه کره جنوبی دارای دانشگاه‌های زیادی نیز است، داوطلبان بین‌المللی حق انتخاب بیشتری پیدا می‌کنند. کشور کره جنوبی دارای صدها دانشگاه است که امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی را فراهم می‌کنند.

تنوع فرهنگی و کیفیت زندگی بالا

علاوه بر اینها کره جنوبی کشور بسیار جالبی است و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در طول دوره تحصیلی خود در این کشور خاطرات بسیار خوبی را رقم بزنند. دانشجویان می‌توانند از انجام فعالیت‌های مختلفی مانند انجام ورزش‌های مفرح، آشپزی، و سفرهای آخر هفته لذت ببرند.

اقتصاد کره جنوبی

رشد سریع اقتصادی در کره جنوبی سبب شده است که این کشور به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا شناخته شود. همچنین این کشور از نظر اقتصادی در آسیا در رتبه چهارم در کنار کشورهای هنگ هنگ، سنگاپور و تایوان قرار بگیرد.

کیفیت آموزشی بالا و تسهیلات مناسب از سوی دولت

کشور کره جنوبی به دلیل پیشرفته بودن و خلاقیت و نوآوری‌ در زمینه‌های مختلف دارای دانشگاه‌هایی است که کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند و برنامه‌های تحصیلی خود را با استانداردهای بالای آموزشی و بین‌المللی ارائه می‌دهند. از طرف دیگر برای‌ جذب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کره جنوبی دانشگاه‌ها و دولت این کشور خدمات و تسهیلات بسیاری را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند.

طول دوران تحصیل در کره جنوبی

می‌توان گفت که سیستم آموزشی کره جنوبی بسیار شبیه به سیستم آموزشی آمریکا است. دوره کارشناسی در این کشور چهار سال به طول می‌انجامد. طول دوره‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کره جنوبی بین ۲ الی ۳ سال است. به این ترتیب دانشجویان فرصت کافی برای به دست آوردن مهارت‌ها و دانش لازم در زمینه‌ی رشته تحصیلی خود را دارند و می‌توانند پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شده و به صورت حرفه‌ای و عملی از آموخته‌های خود استفاده کنند. تحصیل در کره جنوبی به ویژه در دانشگاه‌های برتر این کشور می‌تواند مسیر موفقیت تحصیلی و شغلی شما را تحت تاثیر قرار دهد و آینده‌ی خوبی را برای شما رقم بزند.

کره جنوبی یک انتخاب آگاهانه و آینده نگرانه

همانطور که در این نوشته بیان کردیم، کره جنوبی به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌های تحصیل در آسیا و حتی دنیا شناخته می‌شود. کره جنوبی به علت تکنولوژی بالا، پیشرفت سریع و البته دانشگاه‌های بسیار با کیفیت یک گزینه هوشمندانه است و سبب می‌شود تا دانشجویان بین‌المللی بسیاری، سالیانه با هدف ادامه تحصیل وارد این کشور فوق‌العاده شوند.

به نظر شما تحصیل در کره جنوبی به عنوان یک انتخاب آگاهانه تلقی می‌شود؟ تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی چه مزایا و معایبی را دارد؟ در صورتی که سابقه تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی دارید، تجربیات و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: bachelorsportal

2 پاسخ به “معرفی بهترین رشته های تحصیلی در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی”

 1. بابک گفت:

  سلام
  لطفا شرایط و هزینه های تحصیل در رشته دندان پزشکی رو میفرمایین؟آیا شرایط سنی و بورسیه دارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که متاسفانه فاند و بورسیه برای رشته‌های پزشکی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید