چگونه می‌توانیم بورس تحصیلی رایگان بگیریم؟

چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم ؟ این سوالی است که برای بسیاری از داوطلبان ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور پیش می‌آید. باید پذیرفت که امروزه گرفتن بورس تحصیلی رایگان در میان خیل عظیم دانشجویانی که تمام تلاش خود را می‌کنند تا واجد شرایط پذیرفته شدن در دانشگاه‌های برتر با بورس تحصیلی باشند، بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است. اما باید این را هم در نظر داشته باشیم که اگر می‌خواهید در خارج از کشور به ‌ادامه‌ی تحصیل بپردازید، داشتن بورسیه‌ی تحصیلی می‌تواند کمک شایانی در جهت پیشبرد اهداف شما باشد. از طرفی نباید امید خود را هم از دست داد چرا که سالانه میزان بسیار بالایی از دانشگاه‌های سراسر جهان در پنج قاره هزینه‌های بسیار زیادی برای پذیرش دانشجویان با استعداد بالا و همینطور ارائه بورس‌های تحصیلی به آنها صرف می‌کنند.

تحصیل رایگان

منظور از بورس تحصیلی چیست؟

کمک هزینه‌ای که کشور مقصد برای شما در نظر می‌گیرد تا بدون تعهد خدمتی که به آن کشور دارید در آن کشور به‌ تحصیل علم پرداخته و از خدمات دانشگاهی و مراکز علمی آن استفاده کنید، بورس تحصیلی نام دارد. بدیهی است که بورس تحصیلی یا همان کمک هزینه یا فاند، در اغلب موارد به‌ دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق پیدا می‌کند، که بنا به ‌رشته‌های انتخابی و همینطور شرایط پذیرش هر دانشگاه می‌تواند متفاوت باشد. برخی از کشورها تحصیلات تکمیلی خود را کاملاً رایگان ارائه می‌دهند. اما برخی دیگر از کشورها هم ترجیح می‌دهند در کنار داشتن هزینه‌ها و شرایط تحصیلی مبلغی را هم برای دانشجویانی در نظر بگیرند که دارای استعدادها و شرایط بهتری نسبت به‌ سایر دانشجویان هستند، تا از این طریق بتوانند فرصت ادامه‌ی تحصیل برای این استعدادهای خوب را فراهم آورند.

انواع کمک هزینه تحصیلی

کمک هزینه تحصیلی انواع مختلفی دارد، برای نمونه یک نوع کمک هزینه تحصیلی وجود دارد که در ازای انجام کاری که دانشجو برای دانشگاه انجام می‌دهد، پرداخت می‌شود. در برخی از مواقع نیز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خانم یا دانشجویانی با استعدادهای خاص در نظر گرفته می‌شود.

برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی بدون بازگشت هستند و برخی دیگر از کمک هزینه‌ها را باید بعد از پیدا کردن شغل مناسب، در یک بازه زمانی طولانی کمک هزینه تحصیلی را به دانشگاه بازگردانید.

اغلب کشورهای اروپایی یا کشورهایی که دارای میزان درآمد بالا هستند، با هدف بالا بردن شرایط فرهنگی کشورهای دیگر یا با هدف بالا بردن سطح علمی دانشجویان در دانشگاه‌های خود و جهت ایجاد رقابت برای متقاضیان اقدام به ارائه‌ی بورس می‌کنند. اغلب این بورسیه‌ها یا کمک هزینه‌های تحصیلی می‌تواند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تخصیص پیدا می‌کند.

نقش مهارت‌های زبانی در موفقیت اخذ بورس رایگان

شرایط اخذ بورس تحصیلی

به ‌یاد داشته باشید از جمله چیزهایی که می‌تواند شما را در برخورداری از یک بورس تحصیلی خوب کمک کند داشتن استعداد زبان یا دانش زبان دوم یا حتی سوم است. همچنین شما می‌توانید با داشتن آشنایی کافی از قوانین و سبک زندگی مردم آن کشور از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین موارد آنها در هنگام مصاحبه برای اخذ پذیرش آن دانشگاه و دریافت بورس تحصیلی آن شانس دریافت کمک هزینه تحصیلی خود را افزایش دهید. متقاضی تحصیل و بورسیه‌ی رایگان برای هر دانشگاهی باید از رزومه‌ی تحصیلی و قابلیت علمی و فنی خوبی برخوردار باشد و تا حد امکان به ‌زبان آن کشور آشنا بوده، یا از دانش زبان انگلیسی مناسبی برخوردار باشد. به ‌این ترتیب دانشجو می‌تواند شرایط بهتری در جهت دریافت بورس تحصیلی آن کشور به‌ خود اختصاص دهد. برخی از بورس‌های تحصیلی در کشورهای مختلف می‌توانند از طریق استادان مربوط به‌ آن دانشگاه به ‌دانشجویان ارائه شوند. واضح است که به‌ علت داشتن حجم وسیعی از علاقه‌مندان و متقاضیان به ‌ثبت‌نام در این بورس‌ها، بورسیه‌ای که توسط اساتید دانشگاه ارائه می‌شود، می‌تواند کمی محدود باشد. شما باید بتوانید سطح علمی زبان انگلیسی خود و همین‌طور میزان آشنایی با منابع اینترنتی و غیر اینترنتی خودتان را بالا ببرید. باید بتوانید از شرایط دانشگاه‌های مختلف در سراسر جهان اطلاعات کافی به ‌دست آورید و دانش خود را به‌ روز کنید.

بیشتر بخوانید: تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

با توجه به رشته‌ی تحصیلی‌مان چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم ؟

اخذ بورس تحصیلی

اصلاً نیازی نیست که چند دانشگاه را به ‌طور همزمان مورد بررسی و مطالعه قرار دهید، می‌توانید بر اساس رشته، گرایش و همینطور علاقه‌مندی خود به ‌دنبال کشورهایی بروید که در رشته‌ی مورد نظر شما دانشجو می‌پذیرند و امکان ارائه‌ی بورس تحصیلی رایگان در آنها موجود است. اما به ‌طور کلی اگر بخواهیم یک راهنمایی کلی برای شما در جهت اخذ بورسیه تحصیلی ارائه دهیم، یا این که به‌ این پرسش شما که ” چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم ” پاسخ بدهیم، باید چند نکته‌ی مهم را به ‌شما گوشزد کنیم تا بلکه بتواند به ‌شما کمک کند که بتوانید بورسیه‌ی تحصیلی مورد نظر خود را دریافت کنید:

۱- برای کسب اطلاع صحیح و به روز به سایت دانشگاه مراجعه کنید: همیشه به ‌یاد داشته باشید که بهترین منبعی که از طریق آن می‌توانید به انواع شرایط بورس کشورهای مختلف و دانشگاه‌ها دسترسی پیدا کنید، همان منابع یا سایت‌هایی هستند که در آن اطلاعات مربوط به کشورها و دانشگاه‌های مربوط به ‌آنها ارائه می‌شود. راحت‌ترین و مناسب‌ترین راه برای آگاهی از شرایط بورس تحصیلی هر کشور می‌تواند مراجعه به سایت‌های مربوط به ‌آن دانشگاه و آن کشور باشد.

۲- انتخاب یک استاد راهنما: برای خود یک استاد راهنمای مناسب پیدا کنید تا بتوانید از طریق ایشان راه مناسبی را برای کسب بورسیه‌ی تحصیلی خود هموار کنید. مکاتبه‌ی صحیح و در چهارچوب ادب و احترام اجتماعی و همینطور املای درست و انشای متناسب با یک نامه‌ی علمی، برای شما راه دشواری را هموار می‌کند. گاهی برخی از اساتید تا بخواهند به ‌نامه شما پاسخ دهند، شاید حدود ۲ یا ۳ ماه وقت لازم باشد. به ‌شما پیشنهاد می‌کنیم با صبوری منتظر جواب استاد راهنمای خود باشید. از نکات مهم و اساسی که در این زمینه می‌تواند به‌ شما کمک کند این است که می‌توانید علاقه‌مندی و فیلد فعالیتی استاد راهنمای خود را پیدا کرده و اگر استعداد و علاقه‌مندی در جهت فعالیت در این رشته را دارید، از استاد راهنمای خود در این زمینه سوالات مختلفی بپرسید تا بتوانید اطلاعات کافی را به ‌دست بیاورید.

شرایط اخذ بورس تحصیلی

فراموش نکنید همیشه این دانشگاه‌ها و اساتید راهنما نیستند که بتوانند به ‌شما بورس‌های تحصیلی رایگان ارائه کنند، امروزه در میان کشورهای مختلف، کمپانی‌ها و شرکت‌های تجاری بزرگی هستند که حاضرند به‌ عنوان کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان با استعداد فرصت ادامه‌ی تحصیل بدهند. شما می‌توانید از شرایط خاص این شرکت‌های تجاری و زمان ارائه‌ی این گونه از بورسیه‌های تحصیلی رایگان در سراسر کشور، با توجه به رشته و علاقه مندی خود اطلاعات زیادی کسب کرده و در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید.

نکته‌ی مهم دیگر این است که شما باید همواره و به ‌صورت متناوب دانشگاه مد نظر خود را مورد مطالعه قرار دهید و از تغییرات به ‌روز آن باخبر باشید. چرا که فضای رقابتی امروزه بسیار تنگ شده و می‌تواند حتی در کسری از ثانیه شانس شما را از شما بگیرد. همچنین باید به ‌یاد داشته باشید که شرایط شما برای پذیرش و اقامت تحصیلی و همینطور بهره‌مندی از بورسیه‌ی تحصیلی رایگان می‌تواند مهم باشد. از جمله رشته‌ی تحصیلی شما و سطح علمی تحصیلی شما که شامل کارشناسی ارشد، دکترا و به همین ترتیب پست دکترا در موفقیت اخذ بورس نقش مهمی دارند. شما باید مدارک خود را آماده نگه دارید تا به ‌محض اینکه فرصت کوچکی برای شما ایجاد شد، رزومه‌ی کامل و مدارک تحصیلی‌تان را در اختیار آنها قرار دهید. باید مراقب باشید زمان را از دست ندهید. به‌ شما توصیه می‌کنیم قبل از هر چیزی دانش زبان انگلیسی خود را بالا ببرید و شروع به ‌مطالعه درباره کشورهای مورد نظر خود بکنید.

امیدواریم  توضیحات بالا توانسته باشد شما را در جهت پاسخ به اینکه ” چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم ” راهنمایی کند. اما همیشه به ‌یاد داشته باشید که حتی برای دریافت بورس تحصیلی رایگان هم مبالغی باید هزینه کنید. برای مثال باید مبلغی را برای هزینه‌ی ثبت نام برای بورسیه‌ی تحصیلی رایگان، ترجمه‌ی مدارک تحصیلی و ارسال آن به‌ دانشگاه مقصد یا آزاد کردن مدارک تحصیلی‌تان در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که تمام هزینه‌های ریز و درشتی که قبل از ورود به آن کشور و قبل از دریافت بورسیه‌ی تحصیلی رایگان پرداخت می‌کنید، در مقابل آنچه که قرار است در آینده‌ی خود و بعد از ادامه‌ی تحصیل در این دانشگاه به دست بیاورید، تقریباً هیچ است و در واقع می‌تواند با چندین برابر سود بیشتر آینده بهتر به نفع شما باز گردد.

منبع: studentaid

1,926 پاسخ به “چگونه می‌توانیم بورس تحصیلی رایگان بگیریم؟”

 1. امیر گفت:

  عاااااااااالی بود عالی.مرسی از راهنمایی های خوبتون?

 2. امیر گفت:

  عااااااااااااااالی بود عالی.مرسی از راهنمایی های خوبتون?

 3. محمد گفت:

  خوب بود ولی کافی نبود . حداقل می نوشتین معدل بالای چند در دوران تحصیلی قبل دیپلم یا دیپلم نیاز است تا بورسیه المان شوییم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون که نظرتون را برامون ارسال می‌کنید، چشم در حد امکان قید می‌کنیم.
   ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که هر دانشگاه و رشته معدل متفاوتی را درخواست دارند و البته اینکه معدل یکی از پارامترهای دریافت بورسیه تحصیلی است و به بقیه پارامترها مانند نمره زبان هم بستگی داره.

 4. حبیبه گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ببخشید من یه سوال داشتم. من خواهرزاده ام ۱۶ سالشه. نمره آیلتس ۷ هست. میخواستم ببینم میشه بورس بشه و دانشگاهش رو تو یکی از کشورهای اروپایی یا کانادا بخونه یا امکان همچین بورسی نیست. ممنون میشم راهنمای کنیید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس اخذ بورس در رشته زبان انگلیسی یه خورده مشکله، بهترین روش برای تحصیل رایگان در اروپا، یادگیری کشور مقصد است. به عنوان مثال زبان آلمانی.

 5. مینا گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من میخواستم برای بورسیه ایتالیا اقدام کنم و طی سرچ‌هایی که داشتم به یه مقاله موسسه مهاجرتی آتیس برخوردم با عنوان بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان ! میخواستم ببینم بدون داشتن مدرک زبان میشه برای فاند ایتالیا اقدام کرد؟
  البته تا جایی که می‌دونم برای سفارت و اخذ ویزا حتما مدرک زبان لازم هستش درسته؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اخذ پذیرش از ایتالیا شما به حداقل نمره ۵.۵ نیاز دارید. با توجه به شرایط از زمان بررسی رزومه‌ها تا زمان ورود می‌توانید مدرک زبان خود را ارائه دهید.

 6. محمد گفت:

  میخواستم بدون اونایی که بهیاری خوندن میتونن بورسیه بشن یانه

 7. محمد گفت:

  میخواستم بدون اونایی که بهیاری خوندن میتونن بورسیه بشن یانه…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان پذیر هستش.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا شانس اپلای شما بررسی بشه، کافیه رزومه تحصیلی خودتون را برای همکاران ما ایمیل کنید، تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 8. حمیدرضا گفت:

  سلام
  در کدام دانشگاه ایران ، راحت تر میشه برای دکترا بورسیه خارج گرفت ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی می‌توان گفت که دانشگاه‌های شریف، علم و ضنغت، امیرکبیر و تهران اوضاع یه خورده بهتری نسبت به سایر دانشگاه‌ها دارند و بقیه دانشگاه‌ها تقریباً در یک سطح هستند.

 9. سپیده گفت:

  سلام
  شرایط سنی برای گرفتن فاند تحصیلی اهمیتی داره؟ من می خوام برای دکترام اقدام کنم و تا اون موقع ۳۲ سالم میشه.
  سوال دوم این که اکثر مراکز راهنمایی می کنن که گرفتن فاند برای دکترا آسون تر از فاند برای ارشده. این درسته؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شرایط سنی برای دکترا زیر ۴۰ سال است.
   بلی همان طور که سایر همکاران گفتند، اخذ فاند برای ارشد محدودیت بیشتری در مقایسه با دکتری داره وبرای دکتری داشتن نمره زبان خوب، معدل بالا و مقاله می‌تونه شانس پذیرش شما را افزایش بده و حتی اگه شما از دانشگاه تهران فارغ التحصیل بشوید، این احتمال هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 10. سپیده گفت:

  این امتیاز تا چه اندازه‌اس و چقدر اهمیت داره که فارغ التحصیل دانشگاه تهران باشیم؟

 11. پریسا گفت:

  سلام. آیا برای مقطع لیسانس در هر رشته ای هم میشه بورسیه گرفت؟؟ یا فقط مقاطع ارشد و دکتری بورسیه دارن؟ اگر مقطع لیسانس هم بورسیه داره میشه شرایطش رو بفرمایید؟ مثلا من ۲۵ سالمه آیا ازمونی هست که با موفقیت در اون ازمون بتونم بورسیه پزشکی بگیرم؟ و کلا ایا برای بورسیه پزشکی در مقطع عمومی راهی هست؟ مثلا یک ازمون پزشکی و غیره؟

 12. سارا گفت:

  سلام میخواستن بدونم رشته های انیمیشن و یافیلمسازی هم میتونن بورسیه بشن یانه؟
  واینکه اگه میتونن،لطف کنید راه حلشو بگید

 13. امیر گفت:

  سلام مرسی از جواب هاتون ببخشید من ۱۷ سالمه میخام برم کانادا ولی کسیو نمیشناسم در مورد بورسیه و این حرفا واسم توضیح بده این اساتیدی که میگید بتون راهنماییو میکننو در مورد بورسیه سوالاتونو جواب میدن از کجا پیدا کنم ممنون اگ جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی خوبه که اهداف بزرگی در سر دارید و البته برای اون تلاش می‌کنید. همکاران ما می‌توانید به صورت دقیق شما را راهنمایی کنند. در صورت تمایل می‌توانید رزومه تحصیلی و سایر موارد مانند نمره زبان خود را از طریق ایمیل برای همکاران ما ارسال کنید و آنها بعد از بررسی در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند. ولی اگر سوال کوتاه و مختصری دارید، می‌توانید در صفحات وبلاگ سوالات خودتان را بپرسید تا جواب دهیم.

 14. ام البنین گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه دو سال دیگه لیسانسم رو میگیرم …
  میخواستم ارشدم رو ترکیه بخونم معدل دانشگاهیم بالای ۱۷ میره مدرک زبانم،زبانم خیلی خوبه ولی مدرک ندارم چن وقته کلاس زبان میرم حتما بزودی مدرکش رو میگیرم
  میخواستم برا ترکیه بورسیه بگیرم …
  خیلی تلاش میکنم
  بنظرتون ممکنه ؟
  از بچگی معدلم بالا بود به هر چیزی میخواستم رسیدم
  ولی وضع پولیمون خوب نیس یعنی فک نکنم خانوادم بتونن کمکی بهم کنن … بنظرتون میتونم موفق شم ؟
  لطفا کمی راهنماییم کنید … با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در این دنیا همه چی ممکنه. بلی شما می‌تونید. شما باید بیشتر توضیح بدهید تا بهتر شما را راهنمایی کنیم ولی در حالت کلی با توجه به شرایط شما، امکان اخذ پذیرش برای شما در ترکیه است، اگر معدل‌تون ۱۷ یا بالاتر و نمره زبان مناسبی در حدود ۶ آیلتس کسب کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید، تا بهتر راهنمایی کنیم، لطفاً رزومه تحصیلی اعم از رشته، مقطع، نمره زبان، پیش زمینه تحقیقاتی، رشته و دانشگاه مورد نظرتان و مواردی مانند این را به دوستان ما ایمیل کنید، آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 15. آوید گفت:

  سلام
  من ۱۴سالمه .معدل دوران مدرسمم عالیه.میخواستم ببینم برای اینکه بتونم برای کنکور بورسیه بشم.از همین حالا باید چه اقداماتی انجام بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نیاز نیست تا کار خیلی سختی انجام بدهید. کافیه تا دیپلم بگیرید و نمره معدل‌تون هم قابل قبول باشه، البته اگه بتونید در این مدت هم زبان خود را تا حدی تقویت کنید، مزیت بیشتری هم خواهد بود.

 16. Behnaz گفت:

  سلام من ۵۳ سالمه متاهل و وکیل هستم ۲۰ سال سابقه کار دارم برای ارشد می‌خوام برم انگلیس هنوز آیلتس ندادم بزودی نوبت امتحان می گیرم . آیا میتونم از بورس تحصیلی برای ارشد استفاده کنم . لطفا پاسخ بفرمایید .
  متشکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط سنی شما، امکان اخذ پذیرش به همراه فاند نیست، شما می‌توانید تحصیل را با هزینه شخصی خودتان ادامه دهید.

 17. Faezeh گفت:

  سلام.خسته نباشید.سوال من درباره شرایط بورسیه نیست.من ۱۸ سالمه و در مقطع متوسطه دوم در هنرستان رشته کامپیوتر درس خواندم.من سال آخر در مورد شغل هایی که از طریقرشته نرم افزار می توان به آن رسید کمی تحقیق کردم، و متوجه شدم که به ربات خای انسان نما علاقه دارم و متاسفانه این حوزه در ایران اصلا قوی نیست و حتی فقط یک آموزشگاه برای آن در تهران هست و من اهل مازندران هستم نمیتوانم در آن آموزشگاه ثبت انم کنم.من معدل هر سه سال دبیرستام بیشتر از ۱۹/۸۶ بوده و دانشگاه دولتی الزهرا بابل رشته نرم افزار قبول شدم،اما به علت یه سری از مشکلات در آن دانشگاه ثبت نام نکردم و یک ترم در دانشگاه غیر انتفاعی شهرمون تحصیل کردم،که متاسفت به دلیل فشار های روحتی معدلم ۱۵ خوردی شد،بعد از این ترم به اصرا خانوادم درکنکور انسانی ثبت نام کردم تا معلمی قبول شوم،اما به دلیل علاقه خیلی زیادی که به رباتیک دارم،هیچ میلی به خوندن درس های انسانی ندارم و الان که دوماه مانده به کنکور هیچ چیزی نخوانده ام.شاید من رویاپرداز باشم چون نه زبان انگلیسیم آنقدر خوب هست نه اینکه دقیق نمیدونم که برنامه ربات چگونه ساخته میشود،البته قصدر دارم بعد از کنکور زبان انگلیسی و ژاپنی را به صورت مجازی یاد بگیرم و اینکه خانواده من مخالف سرسخت ادامه تحصیل من در رشته نرم افزار هستند و با حرف هاشون کاری میکنن که من بیخیال شم،به نظر شما من باید واقعا بیخیال رباتیک شوم و کنکورم را دهم یا …؟میشه لطفا کمکم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون که با ما مشورت می‌کنید.
   خیلی خوبه که دنبال علایق خود می‌روید. در ابتدا شاید برای شما سخت باشه، چون با مخالفت سرسخت خانواده خود مواجه هستید، ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما باید به دنبال رویاهای خودتان بروید و چون این شغل شما است که تا آخر عمر به همراه شما است و باید از آن لذت ببرید. بهتر است تا با والدین خود صحبت تا آنها را به دنبال کردن رویای خودتون متقاعد کنید.

 18. دریا گفت:

  سلام ببخشید من پشت کنکوری هستم با این وضعیت امکانش هست بتونم بورس بشمم با شرط معدل یا خیر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان پذیر است، بهترین پیشنهاد این است که شما فعلاً تمرکز خود را روی مدرک دیپلم خود بگذارید تا بتوانید با معدل خوبی فارغ التحصیل شوید و زبان را هم یاد بگیرید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان پذیر نیست. برای شما می‌توان از آلمان برای کالج زبان پذیرش دریافت کرد و سپس برای تحصیل رایگان پذیرش و بورس گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 19. علی اصغر گفت:

  عالی بود

  • امیر ولی‌پور گفت:

   ممنون دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بود. ممنون که نظر خودتون را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 20. zhina گفت:

  سلام
  ببخشید ما تا قبل دیپلوم چه کارهایی لازم هست انجام بدیم تا بتونیم به عنوان یه امتیازمثبت برای گرفتن بورسیه ازش استفاده کنیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد ما به شما اینه که سعی کنید تا درس خود را به خوبی بخونید تا بتوانید معدل خوبی را کسب کنید و اینکه زبان خود را شروع کنید تا بتوانید در آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل یا آیلتس شرکت کنید و نمره مناسبی را کسب کنید.

 21. نیما گفت:

  سلام وقت بخیر با توجه به رتبه کنکور خوب مثلا ۲ رقمی امکان پذیرش هست ؟

 22. نیما گفت:

  سلام.من پایه دوازدهم هستم و امسال دیپلم میگیرم. و دو سال قبل رو با معدل ۱۹/۹۲ پاس کردم، میخواستم برای یکی از دانشگاه های خارجی برای ادامه تحصیل بورس تحصیلی بگیرم ، اگر بنده را رهنمایی کنید، سپاسگزار می شوم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید دارای مدرک زبان فرانسه یا آلمانی داشته باشید تا بتوانید بورس شهریه تحصیلی شوید. در صورتی که مدرک زبان انگلیسی داشته باشید، شانس تحصیل رایگان در ترکیه را نیز خواهید داشت.

 23. هلما گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه و دارم برای کنکور تجربی میخونم
  میخواستم بپرسم ک برای اینکه بورسیه بشم باید چه رتبه ایی رو بیارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوار هستیم که شما موفق باشید، برای کسب بورسیه، شما باید رتبه ۱ تا ۳ را کسب کنید.

 24. رها گفت:

  سلام ببخشید من ۱۶سالم هست الان سال دهم در حال تموم شدنه رشته تجربی هستم میخاستم بدونم اگر دیپلمم بگیرم و معدله این ۳سالمو بالای ۱۸باشه و زبانمم خوب باشه میتونم بورسیه بگیرم ؟؟
  و اینکه تا یه حدی میتونم هزینه واسه خارج از کشور کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با تقویت زبان و معدل خود شانس خود را افزایش دهید. بورسیه برای مقطع لیسانس یه خورده سخت است.

 25. ریحانه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانش آموز رشته ریاضی هستم میخواستم بدونم که برای کنکور باید چه رتبه ای رو بیارم تا شانسم برای گرفتن بورسیه تحصیلی آمریکا بیشتر بشه؟ اگه پیشنهاد مهم دیگری دارید لطفاً راهنمایی ام کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به دست آوردن رتبه کنکور در ایران تاثیر چندانی ندارد، مهم‌ترین پارامتر برای اخذ بورسیه شما نمره زبان خوب و البته معدل خوب شما است.

 26. علیرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید.سوالم اینه که خوب اون آقایی که در دانشگاه خارجی درس میخوانه یا همین جا درس میخوانه(دانشگاه تاب)آیا بعد از تکمیل درسهاش شغلی براش مهیا هست یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوال شما وابسته به پارامترهای بسیار زیادی است، مانند شهر یا کشور مورد نظر شما، رشته و مقطع تحصیلی شما، توانایی‌های شما و رزومه تحصیلی یا کاری شما، نمی‌توان به صورت کلی جواب داد.

 27. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید مطلب مفیدی بود.
  دانشجوی کارشناسی حقوق هستم میخواستم بدونم برای کارشناسی ارشد چه شرایطی باعث میشه که راحت تر بورس بگیرم به غیر از زبان و معدل بالا.
  نوشتن مقاله و یادگیری زبان سوم تاثیر داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد حقوق تا حدودی سخت می‌باشد. شما باید بتوانید نمره خوبی در آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس یا تافل کسب کنید و معدل خوبی هم داشته باشید و البته باید مقاله هم داشته باشید.

 28. فاطي گفت:

  سلام من ١٦ سالمه ميخام در آينده در يكي از دانشگاه هاي قطر بورسيه بشم ميشه راهنمايي كنيد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای تحصیل در کشور قطر شما نیاز به نمره زبان دارید. پیشنهاد ما این است که مقطع دبیرستان خود را با نمره خوب فارغ‌التحصیل شوید و شروع کنید به یادگیری زبان انگلیسی تا بتوانید یک نمره مناسب کسب کنید.

 29. ستایش گفت:

  سلام یه سوال داشتم من میخوام واسه فوق دیپلم بخونم توی آمریکا فک کن باید برم یه دوسال کالج درسته؟ و یه سوال دیگه واسه لیسانس توی آمریکا اونم توی رشته نجوم بورسیه میدن ؟جه دانشگاهی خوبه؟؟

 30. R گفت:

  سلام من امسال دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای میگیرم نمراتم همه بالای ۱۹ هستش و زبانم عالیه…برای بورسیه کانادا یا انگلیس شانسی دارم و باید چیکار کنم؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اخذ بورسیه برای مقطع کارشناسی برای کانادا و انگلیس همراه با شهریه خواهد بود.

 31. Naa گفت:

  سلام ببخشید من الان ۱۷ سالمه و رشتم انسانی هست
  برای این که بورسیه تحصیلی بگیرم باید اقدامات خاصی انجام بدم یا این که رتبه کنکورم خوب باشه کافیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تنها کاری که شما می‌توانید انجام دهید، این است که سعی کنید تا نمره کارشناسی شما مناسب باشد و نمره زبان‌تون هم مناسب باشه. رتبه آوردن در کنکور ایران چندان مزیت نیست، مگر اینکه رتبه ۱ الی ۳ ایران را کسب کنید.

 32. م گفت:

  سلام
  من ۱۵‌سالمه کلاس نهم میخواستم فاند بگیرم برم ، برای لیسانس تو یه ‌کشور دیگه تحصیل کنم به نظرتون میشه؟ میتونم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جواب کلی شما بلی است، با توجه به اینکه شرایط هر کشور با سایر کشورها متفاوت است، باید کشور به کشور و براساس رزومه هر نفر نظر داد. بهترین پیشنهاد این است که شما سعی کنید تا دیپلم خود را با نمره عالی فارغ التحصیل شوید و بهتر است مدرک زبان داشته باشید و زبانی که می‌خواهید داشته باشید، براساس کشور مقصد شما می‌تواند متفاوت باشد. برای نمونه در صورتی که شما بتوانید مدرک B2 یا C1 آلمانی را کسب کنید، می‌توانید به صورت رایگان در مقطع کارشناسی تحصیل کنید ولی در صورتی که آلمان انتخاب کنید و این نمره‌ها را نداشته باشید، می‌توانید به مدت یک سال برای کالج به آلمان بروید که هزینه آن چیزی در حدود ۴ الی ۱۰ هزار یورو است.

 33. عسل گفت:

  سلام خسته نباشيد.مطالبتون خيلي مفيد بود.
  من الان ١٥ سالمه و قراره رشته تجربي رو انتخاب كنم.خواستم بپرسم اينكه دبيرستان نمونده دولتي و تيزهوشان باشه يا عادي باشه براي بعد از فارق التحصيل شدن و بورس شدن چيزه موثري هست؟ چون كسب نمره عالي توي مدارس عادي به مراتبط از مدراس نمونه و تيزهوشان اسون تره پس كدوم راه مناسب تريه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که تاثیر معدل، بیشتر از نوع مدرسه است.

 34. سما گفت:

  سلام روز بخیر
  من فارق التحصیل رشته ی گرافیک از داشنگاه فنی و حرفه ای همدان هستم و برای کنکور ارشد ثبت نام کردم . میخواستم بدونم با ارشد راحت تر بورسیه میشی یا لیسانس ؟ و اینکه چجوری باید اقدام کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سلام باید نمره زبان حداقل ۶.۵ داشته باشید، برخی از افراد هم در بعضی دانشگاه‌ها هم ۶ توانسته‌اند، بورسیه دریافت کنند ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که بورسیه گرفتن برای شما دشوار است.

 35. علی برزگر گفت:

  سلام خسته نباشید.
  ی سوال از شما داشتم.
  من که نمره ۸ در آیلتس دارم،آیا ممکن هست که شانس بهتری برای بورسیه شدن در کانادا را داشته باشم یا نه؟

 36. هلیا گفت:

  سلام خسته نباشید ، با ترمیم معدل امکان بورسیه شدن هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان پذیر است ولی بدین صورت امکان پذیر است که شما باید سعی کنید تا رزومه خودتان را تقویت کنید.

 37. مهرناز گفت:

  سلام ممنون از توضیحاتتون. من رشته ام معماری هست و دانشگاه فنی همدان کارشناسی میخونم، یک سال دیگه درسم تموم میشه.
  میخواستم بدونم چه کشور و دانشگاه هایی برای رشته من مناسب هست؟ با معدل ۱۸ و مدرک زبان میتونم بورسیه بشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق‌تر لطفاً رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، از طریق ایمیل شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد.

 38. پیام فاضلی گفت:

  سلام
  بنده ۲۰ سالمه و کلاس ۹ تا مدرک تافل خوندم یعنی مدرکو نگرفتم ی امتحان مونده بود ک ندادم
  و الانم پشت کنکورم و دانشجو تجربی بودم و مدرسه تیزهوشان درس خوندم ولی امسال کنکور ریاضی قراره بدم و میخام مهندس شم
  خواستم بپرسم اگه دانشگاه ملی قبول شم چجور میتونم بورس خارج کشور مث ترکیه یا ایتالیا یا روسیه بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوار هستیم که موفق باشید. صرف قبول شدن از دانشگاه دولتی در ایران کافی برای اخذ بورسیه نیست، برای اخذ بورسیه برای کشورهای دیگر مانند ترکیه یا ایتالیا داشتن نمره زبان است.

 39. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳ سال دیگه مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوترمو از دانشگاه نوشیروانی بابل میگیرم. برای ارشد شانسی واسه بورسیه شدن دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما می‌توانید با داشتن نمره زبان و رزومه خوب شانس پذیرش برای کشورهای آلمان، نروژ و کانادا را داشته باشید.

 40. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید من پایه دهم تجربی هستم می خواستم بدونم برا بورسیه کانادا باید معدل سه سالم بالا باشه یا فقط پایه دوازدهم بالا باشه
  باید معدل بالای چند باشه ؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بهم بدین
  باتشکر

 41. سید هادی گفت:

  سلام خسته نباشید من پایه دهم تجربی هستم می خواستم بدونم برا بورسیه کانادا باید معدل سه سالم بالا باشه یا فقط پایه دوازدهم بالا باشه
  باید معدل بالای چند باشه ؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بهم بدین
  باتشکر

 42. سید هادی گفت:

  سلام میخواستم بدونم معدل دیپلم ۱۷باشه ومدرک ایلس ۸.۵باشه بورسیه کانادا میتونم بگیرم ممنون میشم پاسخ بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه برای مقطع لیسانس برای کشور کانادا بسیار ضعیف است.

 43. ...... گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و در مدرسه ی سمپاد در میخونم زبان انگلیسی هم خوبه اما خیلی عالی نیس . من زبان فرانسه هم بلدم
  و میخوام در آینده رشته ی پزشکی رو بخونم .
  به نظرتون برای تحصیل چه کشوری مناسب هست؟
  من میخوام دبیرستانم رو در خارج از کشور بخونم
  چند وقت پیش یه مقاله در مورد کالج هاکشور انگلیس خوندم و این درسته که دانش اموزان زیر ۱۸ سال نیاز به مدرک زبان ندارند؟؟
  به نظرتون با توجه به شرایط من چه کشوری برای تحصیل مناسبه؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه شما در حال پیش‌بینی آینده هستنید و اینکه هر ساله قوانین تغییر پیدا می‌کنند، باید در همان سال‌ها به این سوال‌ها پاسخ داد. الان اگر پاسخ بدهیم، براساس شرایط و قوانین الان جواب خواهیم داد، نه شرایط و قوانین حداقل ۴ سال آینده

 44. ...... گفت:

  یعنی میشه راهنمایی کنید کسی که فرانسه و انگلیسیش خوب باشه و بخواد پزشکی بخونه کدوم بهتره فرانسه یا انگلیس؟؟؟

 45. میلان گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۳۲ سالمه ارشد اموزش زبان انگلیسی خوندم و الان مدرس زبان هستم در مقطع دکتری میخواستم بورسیه بگیرم میخواستم بدونم چطور میتونم بورسیه بگیرم چون متاهل هستم و فرزند دارم میتونم خانوادم رو هم ببرم؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته شما اخذ فاند دشوار می‌باشد. برای اخذ فاند شما باید رزومه و مقاله خوب داشته باشید تا بتوانید شانس اخذ فاند برای دکتری را داشته باشید.

 46. نسرین گفت:

  سلام من درحال حاضر مشغول به تحصیل برای لیسانس حقوق در دانشگاه آزاد هستم معدلم ۱۷ زبانم خوبه و در اسرع وقت میخوام فرانسوی یاد بگیرم و اینکه من میخوام ارشد فرانسه بورسیه بگیرم تحصیل کنم به نظرتون شانسم هست؟

 47. امیرحسین گفت:

  سلام علیکم بنده ۱۴ سال سن دارم در حوضه علوگ اعصاب در حال تحقیق هستم وقصد شرکت در مسابقات برین بی ۲۰۲۱ را دارم ودامنه واستانه تحقیقاتم زیاد هستش وهرروز به امید کسب دانایی از خواب بلند میشوم سوال داشتم ۱ایا برنده شدن در المپیاد های علمی تاثیری دارد؟
  ۲میشه بنده را برای اخذ بورسیه راهنمایی کنید متاسفانه در ایران به علم مورد علاقه من بها داده نمیشود

 48. حنانه گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه رشته ریاضی برای سال بعد کنکور دارم
  من میخوام بعد از کنکور به کشورهای آلمان ،ایتالیا یا ترکیه بورس شم
  باید چه شرایطی داشته باشم ؟
  لطفا پاسخ دهید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که شما باید مدرک زبان مورد نیاز برای هر کدام از کشورهای موردنظرتان را داشته باشید، برای رشته‌های مختلف شرایط متفاوت است و براساس رشته خود باید اقدام کنید.

 49. تینا گفت:

  سلام
  ۱۴ سالم هست و هنوز نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم ،اول اینکه به نظرتون چه رشته ای برای گرفتن بورسیه تحصیلی در نیکاراگوئه خوبه؟
  ایا معدلی که در مدارس غیر انتفایی گرفتینم هم قبوله؟
  لطف میکنید شرایط گرفتن بورسیه درکشور نیکاراگوئه رو برام توضیح بدید
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه تا زمان فارغ‌التحصیلی شما زمان زیادی باقی مانده است و هر ساله قوانین تغییر پیدا می‌کند. بعد از اتمام تحصیل شما می‌توان نسبت به قوانین اون موقع نظر داد.

 50. میثم قبادی گفت:

  من ۱۸ سالمه وتجربی خوندم و علاقه ام بیشتر به به مهندسی . دیزاین . یا رباتیکه .. و وضع مالیمم اصلا خوب نیست اما تیزهوشان هستم و معدلمم بالا بوده . زبانمم عالیه به صورتی که ماک اگزم دادم نمره ام هشت و نیم شد (آیلتس).. میخوام بدونم کدوم یک از کشور ها بورس تحصیلی برای یادگیری زبان همون کشور رو میدن . چون گفتن که بعضی کشورها همچنین بورسی رو دارن .. و اگه همچنین بورسی نیست لطفا یه موقعیت رو معرفی کنید که اگه برم بتونم خودم خرج زندگیم رو بدم و نیازی به تحت فشار قرار دادن خانواده ام نباشه .. در ضمن برای من مهمه که هرچه سریع تر برم..

  ممنون از سایت خوب و مطالب مفیدتون و همینطور زحماتی که میکشین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی شما برای زبان آلمانی، نروژی یا ایتالیایی مدرکی داشته باشید، امکان دریافت پذیرش تحصیلی برای مقطع لیسانس وجود دارد ( البته برای برخی از رشته‌ها امکان پذیر است ) ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که مهاجرت حداقل به هزینه اولیه نیاز دارد.

 51. ۰۰۰ گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من میخوام بورس بگیرم و در لبنان درس بخونم
  و من عربیم عالیه چون خودم عرب هستم
  میتونم در کشور لبنان بورس بگیرم؟
  رشته ریاضی فیزیک (عمران)

 52. علی گفت:

  سلام
  من ۱۵سالمه و معدلم ۱۹.۸۰ هست
  میتونم درکشور کانادا بورسیه بگیرم؟

 53. ریحانه گفت:

  سلام سپاس از راهنمایی های شما
  دختر۲۳ ساله هستم که کارشناسی آموزش ابتدایی دارم و ۵سال سابقه کار معلمی
  زبان آلمانی تا اتمام سطح A1خوندم.
  هدفم در حیطه شغلی خودم به صورت بورسیه کاری بشم. با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم کشور کانادا پذیرش بورسیه کاری در حیطه مربی مهد دارن
  لطفا منو راهنمایی کنید برای کسب اطلاعات بیشتر که چه کشوری بورسیه شغل من رو دارن؟و من زبان المانی رو ادامه بدم یا زبان دیگه؟چه مهارتهایی می‌تونه در این راستا بهم کمک کنه و چه معلومات و مدارکی رو نیاز داره؟ نمی‌دونم برای رسیدن به هدفم چه اقداماتی انجام بدم..ممنون میشم راهنمایی کنید

 54. فاطمه گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  ممنون از توضیحاتتون
  ببخشید من میخوام برای دکترا بورس بشم آیا معدل دوران کارشناسی مهم هست ؟
  معدل دوران کارشناسیم پایین هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در برخی دانشگاهها تاثیر دارد و شرط معدل لیسانس دارد، با توجه به رزومه شما، مقاله یا معدل ارشد، می‌توان نظر دقیق‌تری را بیان کرد. در صورت تمایل می‌‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما بررسی کرده و نظرشان را بیان کنند.

 55. علی گفت:

  سلام . خسته نباشید.
  من معدلم تو دهم ۱۹.۸۰ شده و تو یازدهم و دوازدهم اگه این رو حفظ کنم و در کنکور پزشکی هم زیر ۱۰۰۰ باشم و با توجه با اینکه خانوادم هیچ پولی ندارند
  میتونم بورسیه رایگان تحصیلی بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما پیشنهاد می‌کنیم مقطع کارشناسی را در ایران ادامه تحصیل بدهید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر شما مدرک زبان اون کشور را داشته باشید، می‌توانید در برخی رشته‌ها اخذ کنید.

 56. M گفت:

  سلام من الان باید سال دهم رو بخونم و با خودم تصمیم گرفتم که ایشالله رشته ریاضی برم و اگه بشه از دانشگاه بورسیه بگیرم
  چه رتبه ای برای بورسیه میخوان؟ و حتما حتما باید زبانم فول باشه؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورس خارج ربطی به رتبه کنکور ندارد و در مورد زبان هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما باید مدرک کشور مقصد را داشته باشید.

 57. فاطمه گفت:

  سلام ، من دانشجوی مهندسی پزشکی ام برای ارشدیا دکترا چطور میتونم بورسیه کشور کره جنوبی را بگیرم . چه اقدامات یا مدارکی لازم دارم ، برای رشته‌مهندسی پزشکی گرفتن بورسیه کدام کشور راحت تر است ؟ ممنون از سایت عالیتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد امکان تحصیل رایگان در ایتالیا و المان دارید. فاند کامل در دکتری با توجه به رزومه امکانش است.

 58. باسط گفت:

  ببخشید رشته کامپیوتر بورسیه داره

 59. نازنین گفت:

  باسلام من ۱۷ سالمه و کلاس دهم هستم و رشته تحصیلی من کامپیوتر هست خواستم بدونم اگه تو سه سال دبیرستانم معدلم ۱۸ به بالا باشه و مدرک زبان انگلیسی هم داشته باشم میتونم برای المان بورسیه بشم؟
  یا باید رتبه کنکورم دورقمی بشه؟
  رتبه کنکور تا چه حداهمیت داره؟
  اگه میشه منو راهنمایی کنین چون واقعا قصدم جدیه ولی نمیدونم از کجا شروع کنم
  با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه کنکور تاثیری در پذیرش شما ندارد. در صورتی که مدرک معتبر زبان آلمانی داشته باشید، امکان تحصیل رایگان برای شما فراهم می‌شود.

 60. Bahar گفت:

  سلام و خسته نباشید
  سوالم این بود که من میتونم بورسیه به و چین بشوم؟ به زبان انگلیسی مسلط هستم و نمرم هم در مقطع کارشناسی بالای ۱۹/۵ است و دانشگاه شهید بهشتی تهران میخونم رشته ام روانشناسی هستش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چین همراه با هزینه خواهد بود. برای ارشد آلمان یا ایتالیا امکان تحصیل رایگان است.

 61. ftm گفت:

  سلام،،،من شنیدم ک با رتبه کنکور سراسری‌ام میشه بورسیه شد
  راجب اون چیزی ننوشته بودین فقط کارشناسی و دکترا بود

  امکانش با رتبه تک یا دورقمی کنکور سراسری هست؟؟برای دندون پزشکی

 62. حجت گفت:

  درود و خسته نباشید
  معدل دیپلم چقد اهمیت داره واسه بورسیه شدن؟حدودا چند درصد؟

 63. محمد گفت:

  سلام برای بورس گرفتن در آلمان باید چیکار کنم

 64. الهام گفت:

  سلام من رشتم حقوقه و یه ترم دیگه لیسانس میگیرم معدلمم۱۷ هست
  من ارزمه خارج از کشور ادامه تحصیل بدم زبانمم خوبه ولی مدرک ندارم، و نمیدونم کدوم کشورا رشته ی من رو میپذیرن برای بورس … نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما نمره ۶.۵ آیلتس را داشته باشید، می‌توان برای شما برای مقطع ارشد پذیرش گرفت ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که این تحصیل به صورت ۱۰۰ درصد رایگان نیست. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما، شما را در پروسه اخذ بورسیه راهنمایی و کمک کنند، می‌توانید درخواست خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 65. امین گفت:

  ۱۷سالمه و سال تحصیلی جدید میشم ۱۲ انسانی زبانم نسبتا خوبه و ب نظرم با پشتکار و تلاش میتونم سطح زبانم رو بالا ببرم ایا میتونم بورسیه بگیرم

 66. Delaram گفت:

  ببخشید سلام میخواستم بدونم برای بورس تحصیلی کره باید چکار های انجام بدم همونطور که قبلا خوندم بلد بودن چند زبان کمک میکنه میخام بدونم توی چه سنی میتونیم بورس بگیریم و برای تجربی آیا کشور های مثل کره قبول میکنن¿

 67. تینا گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه….معدل کلاس هشتم رو ۱۹/۱۲ شدم….واقعا دوست دارم هر طور شده از ایران برم و به خاطر نداشتن پول ظاهرا بورسیه تحصیلی مناسب ترین راهه….راستش اصلا نمیدونم از کجا و چه زمان باید شروع کنم…
  سوالم این بود که ایا نیکاراگوئه هم بورسیه تحصیلی داره؟ چه رشته ای ؟ و شرایطش چیه؟
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی خوبه که از الان هدف دارید.
   دوست عزیز با توجه به اینکه قوانین سال به سال تغییر پیدا می‌کنه، از الان نمی‌توان برای ۵- ۶ سال دیگر پیش‌بینی کرد.
   در مورد اینکه بورسیه تحصیلی مناسب‌ترین راهه، تا حدودی این حرف درسته ولی این حرف برای همه صادق نیست، برای نمونه برخی از دوستان بنده اقدام کردن برای مهاجرت کاری. این شما هستید که براساس توانایی و علایق خودتان تصمیم خواهید گرفت.
   بهترین پیشنهاد این است که حداکثر تلاش خودتان را بکنید تا بتوانید با نمره عالی از مدرسه فارغ‌التحصیل شوید و از هم کنون زبان انگلیسی را شروع کنید ( البته اگر قصد دارید به کشورهای انگلیسی زبان بروید) در غیر اینصورت زبان کشور مقصد را شروع کنید ( برای مثال زبان آلمانی برای کشور آلمان و … )
   رشته را هم سعی کنید براساس علایق خودتان انتخاب کنید، نه اینکه شرایط کاری خوبی داره. چون علاقه باشه، شما زمان بیشتری صرف می‌کنید و در آن رشته متخصص خواهید شد و پول دریافت خواهید کرد. پول نتیجه یک کار خوب و تخصصی است نه هدف

 68. pooneh گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون بابت اطاعاتی ک داخل سایت قرار دادید
  میخواستم بدونم چطوری باید یک استاد راهنما پیدا کنیم و باهش در ارتباط باشیم
  یعنی کسی هست که در دسترس متقاضیان باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارتباط با استادهای راهنما می‌توانید به سایت دانشگاه و پروفایل استادها مراجعه کنید.

 69. سمیرا سلیمانی گفت:

  سلام ببخشید یه سوال میخواستم بدونم من رشته زبان انگلیسی میخونم برای اخذ بورسیه کشور سوئیس میتونم اقدام کنم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای سوئیس بورس گرفتن برای مقطع دکتری و اون هم بصورت رقابتی بوده و رزومه باید خیلی پربار باشه، تا بتوانید بورس بگیرید.

 70. هما گفت:

  سلام. من ۱۴ سالمه و قصد دارم برم رشته انسانی…معدل هفتم و هشتمم بالای ۱۹ونیم بوده وقصد دارم دانشگاه رو خارج از کشور برم..
  کشورهای مد نظرم ترکیه و سوئد و کانادا هستن
  زبان و هنوز شروع نکردم ..اگه بخوام شروع کنم همین موسسه های عادی برم یا….
  ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی خوبه که از این سن به دنبال آرزوهای خودتان هستید.
   پیشنهاد می‌کنم که در کلاس‌های عمومی شرکت کنید، چون این نوع کلاس‌ها برای اسپیکینگ شما خیلی خوب است و به مرور زمان و در طول زمان تسلط پیدا می‌کنید. البته به خاطر شرایط کنونی ویروس کرونا نکات بهداشتی را رعایت کنید. شاید کلاس‌های آنلاین یک گزینه مناسب باشد.
   موفق باشید.

 71. سپیده گفت:

  سلام من ترم اخر دانشگاه ازاد برای لیسانس هستم ومعدلم ۱۷ به بالا وبرای ارشد میخواستم درس بخونم درخارج و مدرس زبان انگلیسی چند ساله که هستم ومدارکی مثل ttcبرای سطوح مختلف دارم و تاییدیه از طرف اموزش و پرورش اماآیلتس و تافل ندارم.رشته ی من مدیریت صنعتی هست و میخواستم یکم منو درزمینه ی بورسیه تحصیلی راهنمایی کنید.ممنونم

 72. setareh گفت:

  سلام
  مچکرم بابت مطالب مفیدتون
  من ١٧ سالم هست در رشته تجربی تحصیل میکنم معدل زبانم خوب است و معدل کارناممه ام در پایۀ دهم ١٩.۴٣ بوده است
  ایا امکان بورسه من فراهم است؟
  در چه شرایطی؟و در چ مقطعی؟
  مچکرم

 73. Atenna گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و راهنمایی کافی رو نگرفتم از کسی برا بورسیه که معدل نهايي مهمه وضع کارنامم افتضاحه و من اصلا کلاس زبان نرفتم میخاستم بدونم چطوری امکان بورسیه دانشگاه برا ترکیه رو میتونم بگیرم. یعنی از الان چی ها رو تقویت کنم و رو اونا زوم کنم ک بتونم موفق شم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوب برای پذیرش شرایطی لازم است، شرایطی مانند معدل و زبان. وقتی شما یکی از اینها را نداشته باشید، باید سعی کنید در بخش دیگر جبران کنید.
   گام اول: سعی کنید معدل‌تان را افزایش دهید.
   گام دوم: سعی کنید، نمره زبان خوبی بگیرید.
   گام سوم: اگر نمی‌رسید، این موارد را اوکی کنید، بشنید و برای کنکور ایران بخونید و برای ارشد یا دکتری اقدام کنید.

 74. Sana گفت:

  سلام ، خیلی ممنون بابت توضیحاتتون . من دانشجوی ترم ۴ آموزش زبان هستم و هدفم اینه که ارشد رو خارج از کشور بورس بشم . اما اطلاعات دقیقی از اینکه کدوم کشور بهتر هستش رو ندارم . زبانم هم خیلی خوب هست اما تو ازمونی شرکت نکردم فعلا . ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هیچ کس بهتر از شما، نمی‌تونه شما را راهنمایی کنه که کدام کشور برای شما مناسب است. شما باید براساس علایق و توانایی‌های خود یک کشور را انتخاب کنید. به عنوان مثال من به عنوان یک آذری زبان ایرانی، کشور ترکیه به عنوان یکی از گزینه‌هایم است یا من کشورهای دانمارک، نروژ، هلند و … را دوست دارم و برای آنها برنامه‌ریزی کردم. این انتخاب هم از آگاهی می‌آید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد، باید شما مدرک زبان داشته باشید. برای شما بهترین حالت شانس رایگان خواهید داشت. البته با توجه به اینکه شما بعد از ۲ الی ۳ سال دیگر اقدام خواهید کرد، باید نسبت به شرایط آن زمان اقدام کنید.

 75. فریده گفت:

  سلام من دانشجوی سال دوم عمران دانشگاه دولتیم زبانمم تقریبا خوبه خواستم بدونم کدوم کشورها راحت بورسیه میگیرن برای مقطع ارشد و اینکه توانایی اینو ندارم ک هزینه زیادی پرداخت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز

   در حال حاضر امکان تحصیل رایگان با نمره ۶ آیلتس در آلمان و ایتالیا مهیا است ( به شرطی که رزومه خوبی داشته باشید)، ولی برای چند سال بعد قوانین مخصوص به خود را دارد و باید براساس قوانین اون زمان نظر داد.

 76. امید گفت:

  سلام،ممنون از سایت خوبتون
  من الان ۱۷سالمه وتجربی میخونم میخوام‌ برای بورسیه‌گرفتن کشور های انگلیسی زبان اروپایی و یا کانادا تلاش کنم نمرات مدرسه ام هم خوبه حقیقتش کمی گیج شدم تو اینکه برای اینکه رزوم قوی داشتن چکار باید کنم؟ مثلا ایلس بگیرم‌یاتافل‌بهتره یا چه رشته ای از تجربی شانس بیشتری برای بورسیه داره ،نمیدونم میتونم برای کارشناسی هم اقدام‌کنم برای گرفتن بورسیه اقدام کنم؟ازتون‌میخوام‌یه اطلاعات مقدماتی مفید با برنامه بم بگید تا راهمو بتونم‌درست انتخاب کنم لطفا کمکم کنید
  باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورس برای رشته‌های انگلیسی زبان و رشته‌های پزشکی وجود ندارد. برای برخی از رشته‌ها در صورتی که آلمانی، نروژی یا فرانسوی داشته باشید، می‌توان اقدام کرد. این نکته را مد نظر داشته باشید که باید مدرک C1 داشته باشید.

 77. میم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۳ سالمه دانشجو سال دوم رشته دندانپزشکی روزانه هستم تا مدرک زبان آیلتس ۷ . میخواستم ببینم با این شرایط میتونم بورسیه تحصیلی رایگان از یکی از کشورهای اسکاندیناوی شمالی بگیرم ؟ به عنوان مثال کشور سوئد
  و اینکه به دانشجو ها در هفته حق کار برای امرار معاش و گذرای زندگی میدن ؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 78. Fateme mohammadi گفت:

  سلام من دانش آموز هستم و ۱۶ سال دارم و باید برای کنکور دو سال دیگه خودم رو آماده کنم و علاوه بر زبان انگلیسی در حال یادگیری آلمانی و اسپانیایی و ایتالیایی هم هستم و به عنوان یک نوجوان نمیخوام که فرصت های آینده رو از دست بدم بهترین کاری که توی این سن برای بورس تحصیلی برای سال های اینده انجام بدم چیه ایا میشه در آزمون خاصی شرکت کرد یا مدرک خاصی کسب کرد که شرایط بدست آوردن بورس رو برای سال های دیگه ساده تر کنه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   وقتی پیام شما را خوندم، خیلی خوشحال و البته متعجب شدم. چرا باید همزمان انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی خوند؟ پیشنهاد می‌کنم تمرکز خود را بر روی یک زبان گذاشته و سعی کنید معدل خوبی داشته باشید. نمره خوب در یک زبان بهتر از نمره پایان در ۴ زبان است. تمرکز رمز موفقیت در این عصر است.

 79. امرالله راسخ گفت:

  سلام!
  میخواستم بفهمم چگونه ثبت نام کنم

 80. کوثر گفت:

  سلام خسته نباشین.ممنون از مطالب خوبتون.واقعا خیلی کمکم کرد.میخواستم بپرسم ک همه ی کشور ها برای بورسیه دوره ی کارشناسی نمره ی ایلتس میخوان؟؟
  و شرایط کشور کانادا و تایلند چه طوره البته برای رشته های مهندسی مثل هوافضا و IT

 81. مهدیه گفت:

  سلام یه سوال دارم
  کسی که مدرک زبان نداره ولی زبان عالی برای بورسیه مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟؟!!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه متاسفانه امکان پذیر نیست. شما باید مدرک رسمی قابل ارائه به دانشگاه را داشته باشید.

 82. چالابی فولادی گفت:

  سلام, دانشجوی دانشگا فرهنگیان هستم رشته تربیت بدنی,میتونم برای ادامه تحصیل ینی دکتری ب خارج کشور برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بهتر است نمره زبان و معدل بالایی داشته باشید و داشتن مقاله شما را بسیار یاری خواهد کرد.

 83. ابتین گفت:

  سلام خسته نباشید
  میشه منو راهنمایی کنید ببینم در خصوص رشته انسانی در کدام کشور ها شرایط بازار کار بهتر و درامد بهتری داره و اینکه حدود حداقل درامد چقدره مثلا در خصوص مشاور روانشناسی مدارس ویا …

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اکثر کشورها دارای شرایط مناسبی برای رشته‌های انسانی است. به عنوان مثال کشور استرالیا شرایط بسیار مناسبی دارد.

 84. Bahar گفت:

  سلام
  مطالبتون خیلی کاربردی بود سپاس
  ی سوال داشتم ایا داشتن مدرک های دیگه ای علاوه بر زبان انگلیسی
  وداشتن مدارک معتبر ورزشی میتونه شانس قبولی بورس رو افزایش بده یا بدون تاثیره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   داشتن معدل بالا، نمره زبان خوب و مقاله می‌تواند شانس پذیرش شما را به شدت افزایش دهد.

 85. Samin گفت:

  سلاسلام ممنون از مطالب خوبتون من دانش آموز ۱۶ ساله در رشته ریاضی هستم و معدلم هر سال عالی بوده و زبانمم خوبه اما مدرکی ندارم و کلاس زبان هم میروم
  میخواستم بدونم چطور باید از دانشگاه های کانادا بورسه بگیرم؟آیا امکانش هست.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که شانس پذیرش برای مقطع لیسانس بسیار پایین است. اگر مدرک زبان آلمانی در حد C1 یا زبان نروژی داشته باشید، امکان اخذ تحصیل رایگان در برخی از رشته‌ها برای شما وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 86. فاطیما گفت:

  سلام
  من هفده سالمه و در رشته علوم انسانی درس میخونم معدلم نوزده و هفتاده و برای سال بعد بیشتر میخونم ک ان شاءالله بهتر بشه من هدفم اینه که علوم قضایی رو انتخاب کنم ولی میخوام بورسیه تحصیلی رایگان بگیرم برای کشور آمریکا چجوری باید اقدام کنم؟لطفا راهنمایی کنین که کدوم دانشگاه برای تحصیل علوم قضایی بهتره و اینکه من زبان بلد نیستم هیچی تازه میخوام برم کلاس به نظرتون میتونم؟

 87. Parastesh گفت:

  سلام من تجربی ام میخام فارغ التحصیل معدلمم بالا ۱۹/۸۰ ام سال اخر برای کنکور خراب شد فقد ولی بازم ۱۹ ام هنوز میتونم بورسیه ترکیه یا روسیه بشم؟ اصن اطلاعات زیادی ندارم باید از کی راهنمایی و مشاوره بگیرم؟ 🙁

 88. فاطمه گفت:

  سلام من دختری ۱۵ساله هستم وقراره امسال انتخاب رشته بکنم من به تجربی علاقه زیادی دارم ومیخوام بعد اخذدیپلم دریکی ازدانشگاه های پزشکی کره جنوبی تحصیل کنم
  ونمرات من ازاول متوسطه بالای۱۹.۵۰بودوبایدنمرات دوره متوسطه دوم چندباشد؟ تا من بتونم بورسیه تحصیل رایگان بگیرم
  ممنون میشم اگرراهنمایی کنید

 89. Fatemeh گفت:

  سلام وقت بخیر مطالبتون خیلی مفید بود من۱۶سالم هست و میخوام برم رشته انسانی آیا امکان بورسیه شدنم هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان بورسیه شدن در هر رشته‌ای است ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که چه رشته‌ای؟ با چه رزومه‌ای و برای چه کشور و چه مقطعی؟
   بهترین پیشنهاد برای شما اینکه که سعی کنید تا دیپلم خودتان را با حداکثر معدل فارغ التحصیل شوید و در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان دارید، شروع کنید به خواندن زبان انگلیسی و زبان کشورهای دیگر را هم می‌توانید انتخاب کنید. برای مثال زبان نروژی برای نروژ، زبان آلمانی برای آلمان و …
   البته اکثر کشورهای دنیا امکان تحصیل رایگان در مقطع لیسانس وجود ندارد و باید شرایط را در سال فارغ التحصیلی شما بررسی کرد.

 90. Fatemeh گفت:

  بعد شرمنده یک سوال دیگه مقاله باید چگونه باشد؟

 91. A گفت:

  سلام خسته نباشید خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون
  یک سوالی داشتم از شما که اگر تمامی نیاز های گفته شده توسط شما از جمله مدرک بالای زبان و معدل بالاو.. ایا امکان بورسیه تحصیلی کاملا رایگان در دانشگاه های مد نظر خودم در انگلستان یا امریکا را کسب کنم؟
  ?

 92. زهره گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه دیپلم تجربی هستم.میخاستم بدونم برای رشته فیزیو تراپی با معدل ۱۴/۲۶ در چ کشورهایی امکان پذیرش و تحصیل رایگان دارم؟لطفا کشورهایی رو بگین ک سطح اموزشی بالاتری داشته باشند. و اینکه اگ امسال ترمیم معدل کنم خوبه؟
  بعد بگین رزومه رو ب چ ایمیلی باید ارسال کنم؟ و اینکه ی سری توضیحات راجب انگیزه بدید ک چ چیزهایی باید نوشنه بشه در روزومه پذیرش دانشگاه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه معدل شما بسیار پایین است. شما برای اخذ بورسیه باید حداقل معدل شما ۱۶ باشد و مدرک زبان داشته باشید تا امکان تحصیل رایگان برای شما فراهم بشه.

 93. س گفت:

  سلام. من ۱۳سالمه و الان توی مدرسه ای درس میخونم که سخت گیره با این حال تونستم معدل۱۹/۷۱رو بگیرم. به زبان انگلیسی هم صحبت می کنم و قصد دارم فرانسوی رو شروع کنم. من میخوام هنرستان ( صنایع دستی) برم ولی نمیدونم شرایط بورسیه فراهم میشه برای این رشته یا نه?ممنون میشم جوابمو بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوارم که بتونی در ادامه زندگی‌ات به آرزوهایی که داری برسی. در واقع سوال شما خیلی کلی است. یعنی سوال شما بدین صورت است که آیا با تلاش زیاد می‌توان بورسیه اخذ کرد، خوب به طور طبیعی جواب این سوال بلی است. در صورت تمایل لطفاً سوال خود را به صورت واضح‌تر مطرح کنید.

 94. مرادی گفت:

  سلام دانشجوی روانشناسی ترم پنج هستم و ۲۰ ساله ام معدلم تا الان الف بوده(بالای ۱۷).سطح زبانم هم خوبه ولی مدرک ندارم هنوز.میخواستم بدونم چطور باید برای بورسیه ارشد اقدام کنم و توی این مقطع کدوم کشور و دانشگاه بهتره و شرایط چیه .ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد با توجه به معدل لیسانس، می‌توان برای فاند تحصیلی اقدام کرد، به شرطی که نمره زبان خوبی داشته باشید.

 95. نسیم گفت:

  سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی هستم، با یه مقاله و ایلتس ۵/۵ اُمیدی میتونم داشته باشم برای بورسیه؟؟

 96. مژده گفت:

  سلام خواستم بدونم برای بورسیه شدن در رشته دامپزشکی در دانشگاه های معتبر انگلستان با داشتن مدرک زبان و معدل بالا چه قدر شانس دارم به طور میانگین؟از دانشگاه تهران یا شیراز

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای کشور انگلیس امکانش نیست. در صورت اینکه تمایل دارید تا از شانس پذیرش خودتان اطلاع پیدا کنید، می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما بعد از بررسی رزمه شما نتیجه را اعلام کنند.

 97. مهران گفت:

  سلام
  من ۳۶ سالمه و سال ۸۷ لیسناس نرم افزار گرفتم و تا الان مشغول کار تو زمینه رشته خودم و برنامه نویسی بودم و زبان انگلیسی و آلمانیم خوبه ولی برا مدرک زبان هنوز اقدام نکردم . میشه لطفا بهم بگین ایا با توجه به گپ تحصیلی که دارم آیا امکان تحصیل تو مقطع ارشد رشته خودمو تو خارج از کشور دارم یا نه ؟

 98. Sara گفت:

  سلام، من ۱۷ سالمه ، در رشته ی تجربی تحصیل میکنم و سال بعد کنکور دارم ، مدرک زبان ندارم اما میخوام اقدام کنم ، نمره هام توی دو سال متوسطه که شامل دهم و یازدهم میشه بالای ۱۹ و نیم بوده ، انشالله سال دوازدهم هم تلاش خودمو میکنم
  میخواستم بدونم با شرایط مالی متوسط ،و یادگیری کامل زبان روسی امکان تحصیل دندان پزشکی ، با بورسیه و بدون کنکور در کشور اوکراین هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه با بورسیه امکان پذیر نیست و شهریه‌ای در حدود ۵ الی ۱۰ هزار دلاری خواهد داشت.

 99. عزیزه گفت:

  سلام من ۲۷ سالمه در مقطع فوق لیسانس رشته هوش مصنوعی و رباتیک ولی متاسفانه
  بدون مقاله چون اموزش محور شدم و با معدل کل ۱۴/۶۹ ایا امکان هست در صورت گرفتن نمره خوب ایلس اقدام ب پذیرش یا بورسیه خارج کرد

 100. Adrina گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون میشم به سوالم جواب بدین
  من ۱۷ سالمه و معدل سال دهمم ۱۹.۶۰ بوده
  خواستم بدونم برای بورسیه دانشگاه های پزشکی باید چه اقداماتی انجام بدم و اگر من تا دیپلم همین معدل را حفظ کنم امکانش هست که بتونم بورسیه بگیرم یا خیر؟

 101. ایدا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من۱۹ سالمه کنکور تجربی رتبه۳۴ شدم
  مدرک آلمانی رو هم دارم میگیرم معدلم ۱۹/۹۰ امکانش هست کشور آلمان بورسیم کنه؟
  و اینکه باید اونجا هم دوباره یک سال درس بخونم الان که ۱۹ سالمه چقد طول میکشه که وارد دانشگاه پزشکی در آلمان بشم ؟ ممننون میشم راهنمایم کنید هیچی از مهاجرت به آلمان نمیدونم از طرفی هم میخوام هرچه سریع تر اقدام کنم نمیدونم چیکار باید انجام بدم وقت سفارت بگیرم یک سال طول میکشه راهی نیست زودتر باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای پزشکی آلمان،آزمون ورود، نمره زبان و در نهایت مصاحبه حضوری نیاز است.

 102. SAEEDEH گفت:

  سلام. من ۱۷ سالمه و خیلی دوست دارم در کشورهای انگلیس و کانادا و امریکا تحصیل کنم ..
  من پاسخهاتون رو خوندم و شما رو معدل و نمره زبان تاکید کردید من کلاس زبان رفتم ۱۵ ترم خوندم ولی ادامه ندادم و معدل دوازدهمم ۱۰ شدم و معدل کل هر سه سال ۱۵.۶۰
  اگ ترمیم معدل بزنم و نمرات بالایی بیارم ایا واسه بورسیه کمکم میکنه ؟ شما فرمودین زبان خیلی مهمه؛ من اگه کنکور سراسری منحصرا زبان شرکت کنم و رتبه زیر ۱۰ بیارم بنظرتون میتونم پزیرش بگیرم ؟
  و اینکه پشت کنکوری تو گرفتن بورسیه تاثیر داره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که کنکور تاثیری در بورس شما ندارد، شما باید معدل بالایی در مقطع دیپلم خود داشته باشید، به همراه نمره زبان کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید.

 103. فرزانه گفت:

  سلام ببخشید من فارغ التحصیل از رشته ی شیمی محض از دانشگاه تبریز هستم و معدل لیسانسم ۱۸/۲۰ و معدل دیپلمم ۱۸/۶۰ هستش و نمره ی آیلتسم ۷ و دارای مدرک زبان آلمانی B2 هستم و کاملا به زبان ترکیه ای تسلط دارم و مقاله ای ندارم و میخوام تو کشور سویس یا آلمان در مقطع ارشد پذیرش بگیرم میخواستم بدونم می‌تونم با این شرایط بورسیه بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توان برای شما پذیرش رایگان با اجازه کار گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران متخصص ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه و درخواست خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، بهترین پیشنهاد را در اسرع وقت به شما ارائه خواهند داد.

 104. سارا گفت:

  سلام من معدل دهمم ۱۸ به بالا هستش و یازدهم و دوازدهمم ۱۹.۵ به بالا و به زبان انگیلیسی هم مسلط هستم میخاستم بپرسم که آیا با این شرایط من میتونم بورسیه انگلستان یا کانادا بشم ؟..
  ممنون میشم راهنماییم کنید..

 105. فاطمه گفت:

  سلام ممنون از راهنماییتون
  من ۱۹ سالم هستش و میخوام اقدام به بورسیه با معدل کنم معدلم ۱۸.۴۹ شده
  دوس دارم تو کشور های دیگه مثل انگلیس و کانادا و آلمان … ادامه تحصیل بدم یا حتی مجازی بخونم بدون اینکه بخوام به اونجا سفر کنم چند ترم از زبانم هم مونده و از نظر این مورد خداروشکر مشکلی ندارم
  میخوام بدونم چطور باید اقدام کنم ؟
  و ایا با این شرایط میتونم بورسیه بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کارشناسی برای برخی رشته‌ها، اگر مدرک زبان c1 غیرانگلیسی داشته باشید، شما می‌توانید شانس تحصیل رایگان داشته باشید.

 106. ر گفت:

  سلامو خسته نباشید من معدل سال دهمم ۱۹.۶۰و معدل سالای بعدمم بالاتر میزنم زبانمو اگه تقویت کنم درحد ی مدرک بالا و معدل دوسال بعدمم بالا باشه ایا این امکان وجود داره که تو ی کشور خارجی بتونم بورسیه بگیرم در کل دیگه برا بورسیه بگین چی لازمه و ایا بعد از اینکه بورسیه گرفتیم و قبول شدیم و درسمون تموم شد تو این کشور مد نظر ایا این امکان وجود داره ائنجا موند ممنون تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به رزومه و نمره زبان شما، به شما ارشد آلمان یا ایتالیا توصیه می‌شود. در مورد اقامت بعد از تحصیل شرایط یه خورده پیچیده است، چون هر کشور و برخی موارد هر ایالت قوانین مخصوص به خود را دارد و هر رشته نیز شرایط مخصوص به خود را دارد. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که شما باید حداقل ۶-۷ سال بعد این شرایط را بررسی کنید و به احتمال خیلی زیاد این قوانین تغییر پیدا خواهد کرد.

 107. مهدی گفت:

  اینکه برا بورسیه شدن باید بجز انگلیسی زبان دیگه ای عم بلد باشیم یا نه
  اگر بلد باشیم شانس پذیرش بالاتر میرع؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نیازی به بلد بودن زبانی به غیر از زبان انگلیسی نیست، شما باید مدرک زبانی حداقل b2 داشته باشید تا بتوان براساس آن پذیرش گرفت.

 108. M گفت:

  سلام خداقوت
  من یک سال دیگه دیپلم میگیرم و دیپلم زبان خارجه هم دارم می خوام برای کنکور بورسیه بشم چطور میتونم اقدام کنم و شرایطش چی هست لطفا منو راهنمایی کنید سپاس فراوان از شما?

 109. منا گفت:

  سلام من ارشدحسابرسی دارم معدلم بالای ۱۹ است ازدانشگاه غیرانتفاعی .برای بورس شدن رایگان دکتراچه کاری بایدانجام بدم الان ۳۶ سالمه.زبانم خوبه امامدرک ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید نمره زبان ۷ آیلتس داشته باشید و با توجه به گپ تحصیلی که دارید حداقل ۳ تا مقاله داشته باشید.

 110. Yasin گفت:

  سلام .. ممنون از راهنمایی هاتون
  یه سوال داشتم … و اون اینکه اگه در کنکور منحصرا زبان قبول بشیم و رشته ی آموزش زبان انگلیسی رو انتخاب کنیم میشه بورس تحصیلی در دانشگاه های خارج بگیریم یا نه؟

 111. kamelia گفت:

  سلام وقتتون بخیر من پایه دهم هستم و در مدرسه تیزهوشان مشغول به تحصیل در رشته ریاضی هستم
  سه ترم دیگه هم مدرک تافل زبانم رو میگیرم
  میخواستم ببینم امکان بورس شدنم چقدر است و اینکه کدوم کشور ها راحت تر پذیرفته میشم و به جز معدل خوب و گرفتن ایلتس چه کار هایی باید انجام بدم و ایا امکان دارد که قبل از دانشگاه رفتن یا کنکور بورس شوم
  ممنون از پاسخ گویی تون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط سنی شما، نمی‌توان از الان نظر داد. بهترین پیشنهاد این است که فعلاً با انرژی تمام به دنبال دریافت مدرک زبان خود باشید. ش

 112. karolin گفت:

  سلام وقتتون بخیر من پایه دهم هستم و در مدرسه تیزهوشان مشغول به تحصیل در رشته ریاضی هستم
  سه ترم دیگه هم مدرک تافل زبانم رو میگیرم
  میخواستم ببینم امکان بورس شدنم چقدر است و اینکه کدوم کشور ها راحت تر پذیرفته میشم و به جز معدل خوب و گرفتن ایلتس چه کار هایی باید انجام بدم و ایا امکان دارد که قبل از دانشگاه رفتن یا کنکور بورس شوم
  ممنون از پاسخ گویی تون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط سنی شما، نمی‌توان از الان نظر داد. بهترین پیشنهاد این است که فعلاً با انرژی تمام به دنبال دریافت مدرک زبان خود باشید. ش

 113. کوثر گفت:

  واسه دکترا اگ بخاییم بورسیه بگیریم،و ارشد رو از دانشگاه تهران گرفته باشیم، فرقی بین شبانه و روزانه بودنش هست!؟

 114. سامان گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من پشت کنکوری رشته تجربی هستم معدل دیپلمم خیلی خوبه کنکورم امسال مطمنم پزشکی یا دندون پزشکی میارم اما کلاس زبان کلا نرفتم ولی خودم خیلی انگلیسیم خوبه و راحت صحبت میکنم
  میخاستم بدونم شانس بورسیه تحصیلی رایگان در کشور های اروپایی رو دارم ؟؟؟

 115. .... گفت:

  با سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون.
  من امسال وارد پایه دهم شدم زبانم متوسط است. میخواستم بدونم تا کنکور فرصت گرفتن مدرک زبان رو دارم که بتوانم بورسیه قبول شوم؟

 116. Yas گفت:

  سلام .. ممنون از راهنمایی هاتون
  یه سوال داشتم … و اون اینکه اگه در کنکور منحصرا زبان قبول بشیم و رشته دبیری زبان رو انتخاب کنیم میشه بورس تحصیلی در دانشگاه های خارج بگیریم یا نه؟

 117. آرمان گفت:

  سلام.
  ممنون از راهنمایی تون یه سوال داشتم .من ۱۹ سالمه زبان انگلیسیم خیلی قویه و میتونم هر لحظه ایلس نمره خوب بگیرم و الانم دارم زبان المانی میخونم و در زمینه تکنولوژی مثل سخت افزار گوشی بسیار علاقه مندم و در دانشگاه هم و دانش بالایی دارم میخواستم بدونم در دانشگاه چه رشته ای بیشتر کمکم میکنه برا المان و با چه شرایطی میتونم بورس بشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید نمره B2 زبان آلمانی را کسب کنید تا بتوانید پذیرش بگیرید. رشته کامپیوتر برای شما می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

 118. محمد گفت:

  عالی بود ممنون از زحمات بی وقفتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که دوستان خوبی مانند شما داریم. ممنون که به سایت نکست ابرود سر می‌زنید و نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 119. نگار گفت:

  سلام مرسی از راهنماییتون
  ببخشین من میخاستم بدونم اگ درخواست بورسیه واسه دکترا،به یک دانشگاه خارجی بدم،ایا برایه اونا مهم هست ک مدرک من ازچه دانشگاهی بوده!؟
  من ارشدم رو از دانشگاه تهران اما شبانه گرفتم،این شبانه بودن تاثیری رو درخواستم داره!؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه مهم نیست. دانشگاه تهران به عنوان معتبرترین یا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایران شناخته می‌شود و در مدرک شبانه، شبانه بودن قید نمی‌شود.

 120. عنایت گفت:

  من تو افغانستانم راجع به بورس در افغانستان هم معلومات دارین آیا؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که از کشور دوست داشتنی و دوست افغانستان به سایت ما سر می‌زنید، متاسفانه دوستان ما هیچگونه اطلاعاتی در مورد دانشگاه‌های افغانستان ندارند.

 121. روح الله گفت:

  سلام ببخشید من ۱۶ سالمه و کلاس یازهمم می خوام زبان المانی بخونم و معدلم هم قابل قبوله
  اگه زبان المانی رو فول بشم و معدلم همیشه ۲۰ باشه چه زمانی میشه بورسیه کشور المان رو گرفت
  مهمتر اینکه من تجربی درس می خونم و می خوام برم پزشکی
  امکان گرفتن بورسیه رایگان برای المان وجود داره؟
  لطفا پاسخ بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید مدرک زبان آلمانی B2 را برای رشته‌های غیرپزشکی داشته باشید و این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای پزشکی امکانپدیر نیست.

 122. h... گفت:

  سلام وقتتون بخیر . خسته نباشید. من ۱۸ سالمه رشتم انسانی بود و اینکه معدل کل دیپلمم ۱۶وخوردی شده. الان برای دانشگاه خیلی توی دوراهی افتادم و نمیدونم چه رشته ای برم که توش کار باشه. میخواستم بدونم از الان میتونم برم با بورسیه خارج از کشور؟ یا بعد اتمام دانشگاه باید برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوال‌های خیلی کلی و البته شخصی است.
   شما ۲ تا سوال پرسیدید:
   ۱- انتخاب رشته ۲: زمان مهاجرت
   ۱- انتخاب رشته: به نظر من دنبال رشته‌ای نباشید که پول داشته باشه، دنبال رشته‌ای باشید که بهش علاقه دارید، چون اگه علاقه‌مند باشید، می‌توانید متخصص شوید و بعد از اون پول خودش میاد، پول وسیله‌ای برای لذت بردن از زندگیه، نه هدف از اون.
   من رشته MBA را دوست داشتم و ادامه دادم و الان از شرایط شغلی‌ام راضیم ولی خواهرم رفت سراغ روانشناسی و اون هم راضیه. هر کسی باید مسیر خودش را بره. معلم زبان، دکتر، مهندس، وکیل، خیاط، آشپز و هزاران شغل باحال دیگه
   ۲- زمان مهاجرت: این مورد هم به شرایط بسیاری مانند شرایط مالی خانواده، استقلال شما از خانواده و … بستگی دارد. برای نمونه خود من چون در سن شما انتخاب رشته مناسبی نداشتم، رفتم مکانیک خوندم ولی چون هیچ علاقه‌ای بهش نداشتم، تو ارشد MBA خوندم و الان دارم برای دکترا اقدام می‌کنم.

   موفق باشین.

 123. زهرا ب گفت:

  سلام مرسی از سایت خوبتون.ببخشید اگه کسی دانشگاه فرهنگیان قبول شده باشه میتونه بعدا بورس بشه؟!(مثلا دبیر زبان انگلیسی باشه)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی دانشگاه مورد تایید است ولی اخذ بورسیه برای ارشد در رشته زبان انگلیسی خیل سخته.

 124. sara گفت:

  ببخشید چطور میتونیم بورسی زبان انگلیسی رو بگیریم میدونم سخته ولی امکانش هست؟

 125. فاطمه گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه و دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی پلیمر هستم معدل کل دو ترم پیشم هم ۱۶ هست و درحال گذراندن دوره های ایتلس هستم ممنون میشم اگه منو در گرفتن بورس کانادا یا امریکا راهنمایی کنید برای مقطع دکترا.و همچنین ممنون از مطالب مفید بالا

 126. حسام گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی هاتون یک سوال داشتم من رشته بیوتکنولوژی کشاورزی خوندم آیا میتونم بورس تحصیلی برای کشور آمریکا یا در کشور ایتالیا در رشته بیوتکنولوژی پزشکی بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما امکان دریافت بورسیه از ایتالیا را دارید ولی برای آمریکا امکانپذیر نیست.

 127. علی گفت:

  سلام می خواستم بدونم که برای دانشگاه اوپسالا میشه با رتبه کنکور بورسیه شد برای رشته های پزشکی یا دارو سازی؟

 128. عرفان گفت:

  ببخشید برای گرفتن بورس تحصیلی تو یک کشور اسیایی مثل کره جنوبی چه نمراتی رو ملاک قرار میدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به رقابتی بودن شرابط تحصیلی رزومه تحصیلی و مقطع تحصیلی خیلی مهم است.

 129. tifanie گفت:

  سلام ، ۱۷ سالمه و در شهر خودم مدرسه نمونه دولتی درس میخونم ، رشته ریاضیم ، معدلمم بالاس ، زبانمم بد نیست خوبه، میخام ببین در چه مقطعی اقدام به بورس کنم بهتره؟ برای زمان کنکور ؟ یا بعد قبولی در یک دانشگاه خوب مثل شریف و تهران و بعد گرفتن مدرک در اونجا؟ شرایطش چی بجز زبان و معدل چی میخاد؟ ودراخر کدوم کشور برای تحصیل برای من بهترینه؟ و برای رشته های هنر هم بورسی در کار هس؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوالات شما کلی است و مواردی است که شما باید با توجه به شرایط و علایق خود انتخاب کنید.
   در مورد مهاجرت تحصیلی در دیپلم یا ارشد و … باید خودتان انتخاب کنید. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که در مقطع دیپلم شما می‌توانید از کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند ترکیه، نروژ، آلمان یا ایتالیا اقدام کنید. برای اینکار باید شما مدرک زبان کشور مقصد را در سطح B2 داشته باشید، تا بتوانید پذیرش رایگان بگیرید.
   یک انتخاب دیگر همانگونه که خودتان گفتید، مهاجرت در مقطع ارشد یا دکتری است. تفاوت آن این است که زمان بیشتری در ایران خواهید بود و شاید بتوانید مدارک و رزومه بهتری را انتخاب کنید و برای مقطع بعدی اقدام کنید ولی خب باید تمام جوانب را بررسی کنید.
   در مورد کشور هم متفاوت است. برخی از دوستان من کانادا را دوست دارند، به دلیل مهاجرپذیر بودن، من به شخصه اروپا را دوست دارم به خاطر نزدیکی، طبیعت و …
   شما باید براساس شرایط خود انتخاب کنید و برای این کار می‌توانید شرایط کشورهای مختلف را بررسی کنید.

 130. tifanie گفت:

  سلام ، ۱۷ سالمه و در شهر خودم مدرسه نمونه دولتی درس میخونم ، رشته ریاضیم ، معدلمم بالاس ، زبانمم بد نیست خوبه، میخام ببین در چه مقطعی اقدام به بورس کنم بهتره؟ برای زمان کنکور ؟ یا بعد قبولی در یک دانشگاه خوب مثل شریف و تهران و بعد گرفتن مدرک در اونجا؟ شرایطش چی بجز زبان و معدل چی میخاد؟ ودراخر کدوم کشور برای تحصیل برای من بهترینه؟ و برای رشته های هنر هم بورسی در کار هس

 131. tifanie گفت:

  سلام، بورس کره یا ژاپن ریاضی رو قبول میکنن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورس در مقطع دیپلم وجود ندارد و رتبه کنکور در ایران هیچ تاثیری در پذیرش شما ندارد.

 132. tifanie گفت:

  یه نفر بعد از بورس شدن تا کجا درس میخونه؟
  بعد اینک مدرکی که میخادو گرفت بر میگرده کشورش؟ اگ اونجا برای یکبارم نمرش کم بشه از بورس محروم میشه ، بورس فقط هزینع های مربوط به ثبت نام دانشگاه رو میده یا نه خابگاه و خورد خوراکم هس ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خب بورس متفاوت است، اکثر بورس‌ها مربوط به یک مقطع است، برای نمونه کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا دکتری
   شما تعهداتی نسبت به بورسیه دریافتی دارید، برای نمونه معدل، تدریس یا ….
   در مورد هزینه‌ها هم انواع بورسیه داریم، نسبت به کشور، مقطع، رشته و دانشگاه و رزومه شما متفاوت است. برخی از بورسیه‌ها به شما کمک می‌کند تا تمام هزینه‌های خودتان و شاید یک نفر دیگه را پوشش بدهید. برخی دیگر از بورسیه‌ها فقط هزینه یک نفر را پوشش می‌دهد و برخی دیگر اصلاً کافی نیست.

   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مورد رایج‌ترین انواع بورسیه اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می‌توانید این نوشته را مطالعه کنید.

 133. Mhds گفت:

  سلام،من سایتای زیادی دیدم اما مثل مال شما به همه سوالا پاسخ نمیدادن☺
  من چند تا سوال داشتم :
  من اول دبیرستان هستم و رشته تجربی میخونم دوست دارم دانشگاه خارج از کشور قبول بشم و یه یکی از رشته هایی که توش میشه فضانور شد رو بخونم یا ستاره شناسی.و تا دوسال دیگه مدرک زبانم رو میگیرم.
  ۱)مگه لازمع حتما امتحان SAT واسه ورود به دانشگاه های خارج از کشور داد؟
  من میخوام بورسیه بشم.میدونم که میتونم چون به ادامه تحصیل خیلی علاقه دارم.
  ۲)میشه چند تا راه اینکه دانشگاه خارج از کشور قبول شیم رو بهم بگین.
  ۳)من الان توی این سن یعنی دهم تجربی چ کارایی واسه دانشگاه قبول شدن میتونم بکنم؟چون نمیخوام وقتمو هدر بدم.
  ۴)میشع یه مشاور که از طریق واتس اپ کار میکنن بهم معرفی کنین که بتونم بیشتر ازش کمک بگیرم؟لطفاا?ممنون میشم.
  دوست دارم یا انگلیس دانشگاه قبول شم یا امریکا چون میخوام زبانشون انگلیسی باشه.
  ۵)میشه بگین توی کدومش شانسم بیشترع؟یا واسم بهتره محیطش و کدوم بیشتر دانشجوهارو ساپورت میکنن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تا جایی که امکان داشته باشد، با کمال میل در خدمت شما هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم.
   ۱- نه لازم نیست.
   ۲- یک راه : اون هم اینکه درس‌تون را خوب بخونید تا بتوانید با معدل خیلی خوب فارغ التحصیل شوید و سپس براساس کشوری و مقطعی که مد نظر دارید، زبان آن کشور را یاد بگیرید و براساس آن اقدام به یادگیری آن بکنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر تمایل دارید تا در مقطع کارشناسی مهاجرت کنید، نمی‌توانید با زبان انگلیسی مهاجرت کنید و بهتر است زبان آلمانی برای آلمان یا نروژ یا ایتالیایی برای ایتالیا بخوانید و نیاز به نمره b2 دارید. با زبان انگلیسی می‌توانید برای سایر مقاطع اقدام کنید.
   ۳- در قسمت دوم پاسخ داده شد.
   ۴- همکاران ما آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند، کافی است تا از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید. درخواست و رزومه خودتان را می‌توانید از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.
   ۵- ایمیل ارسال کنید.

 134. آتنا گفت:

  سلام برا چه کشورهای دیگه ای مثل روسیه مدرک زبان نیاز نیس؟
  و اینکه من ۱۲ ام انسانی هستم برا بورسیه شدن باید چیکار کنم

 135. آتنا گفت:

  سلام برا چه کشورهای دیگه ای مثل روسیه مدرک زبان نیاز نیس
  و اینکه من امسال ۱۲ ام انسانی هستم برای بورسیه شدن چیکار باید بکنم

 136. امیر مهدی گفت:

  سلام من قراره امسال کنکور بدم ولی سه تا مدال طلای المپیاد ریاضی دارم ولی مدرک زبان ندارم بورسیه میشم و اگه میشم به کدوم کشور ها؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه متاسفانه. بورسیه برای لیسانس بسیار سخت است، مگر اینکه مدرک زبان آلمانی یا نروژی با فرانسوی در حد B2 داشته باشید. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که این مورد هم در تمام رشته‌ها صادق نیست.

 137. سحر گفت:

  سلام ببخشید من کلاس دهم هستم و از نظر درسی خیلی خوب هستم و تاحالا نمره ای کمتر از ۱۹.۷۵ در کارنامه نداشتم اما زبان انگلیسی من اصلا خوب نیست و هیچ علاقه ای ندارم که اون رو یاد بگیرم میخواستم بپرسم میشه فقط با کسب رتبه ۱ تا ۳ در کنکور بورسیه تحصیلی گرفت

 138. سحر گفت:

  سلام ببخشید من کلاس دهم هستم و از نظر درسی خیلی خوب هستم و تاحالا نمره ای کمتر از ۱۹.۷۵ در کارنامه نداشتم اما زبان انگلیسی من اصلا خوب نیست و هیچ علاقه ای ندارم که اون رو یاد بگیرم میخواستم بپرسم میشه فقط با کسب رتبه ۱ تا ۳ در کنکور بورسیه تحصیلی گرفت رشته تجربی هستم اگر جواب بدید ممنون میشم

 139. kiana گفت:

  سلام،بنظرتون ميشه كنكور ايران داد و بعد براي دانشگاه به خارج رفت يني كنكور و ايناي ايرانو قبول دارن؟ و داشتن مدال المپياد تاثير بيشتري داره يا رتبه كنكور؟

 140. Rojina گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سال یازدهم ریاضی هستم و زبانمم تا سال دیگه کل درسارو تموم میکنم
  میخواستم بدونم با شرط معدل همین دبیرستان ایا میتونم بورسه بشم؟
  چه رشته هایی احتمال بورس شدنشون زیاده؟
  ایا حتما باید کارشناسی داشته باشم مثلا نمیشه با لیسانس یا فوق بورس شم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما هم می‌توانید هم برای لیسانس و هم مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   برای لیسانس باید مدرک زبان آلمانی B2 داشته باشید تا بتوانید پذیرش رایگان دریافت کنید. در صورتی که هم تمایل داشته باشید تا در مقاطع ارشد پذیرش بگیرید، باید در یک دانشگاه معتبر در ایران لیسانس خودتان را گرفته و سپس برای مقطع ارشد یا دکترا اقدام کنید. برای مقاطع تکمیلی داشتن نمره زبان آیلتس یا تافل نیز ضروری است.

 141. اکبری گفت:

  سلام ببخشید آیا در رشته ی انسانی عم میتونیم بورسیه بشیم؟
  . تافلم دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز

   برای چه مقطعی می‌خواهید؟ در صورتی که سوال شما مربوط به لیسانس است، جواب متاسفانه نخیر است.

 142. behnaz گفت:

  سلام خسته نباشید ، من ۱۸ سالمه و میخوام امسال پشت کنکور بمونم و برای رشته تجربی یا زبان مجددا کنکور بدم ، به نظر شما قبولی تو کدوم یکی از این دو رشته در دانشگاهای مطرح کشور و تحصیل در این دانشگاه ها با معدل خوب شانس ادامه تحصیل رایگان در کشور های اروپایی رو به همراه داره ؟ و اینکه در نظر داشته باشید مدرک زبان هم در کنارش داشته باشم ، ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد من همواره این است که رشته خودتان را براساس علاقه خودتان انتخاب کنید ولی برخی از رشته‌ها امکان پذیرش بهتر بیشتری دارند. برخی از این رشته‌ها عبارتند از: پرستاری، فیزیوتراپی، کامپیوتر و مدیریت

 143. یه دختر گفت:

  سلام.من رتبه دورقمی منطقه ۳ تجربی و دویست زبان انگلیسی منطقه ۳ بودم.کلاس زبان رفتم تا پسیج ۲ ولی آیلتسمو نگرفتم.الآن دانشجوی سال دوم پزشکی دانشگاه ایرانم.سال اول تو دانشگاه زیاد درس نخوندم و معدل کل سال اولم ۱۶ بود ولی می دونم اگه بخونم کلی بالا میره و مطمئنم که می تونم و للت زیاد نخوندنم این بود که نمی دونستم به چه دردم می خوره زیاد خوندن. ولی الآن دوست دارم‌ به یه کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنم.پولدار نیستیم و درآمد خانوادم متوسطه و من نمی دونم آیا می تونم بدون پول زیاد برای تحصیل یا کار برم خارج یا نه؟ میشه راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟آیا تخصصو می تونم تو خارج ادامه بدم؟ یا اینکه تخصص اینجارو بگیرم و خارج کار کنم یا کلا چی؟

 144. یه دختر گفت:

  سلام.من رتبه دورقمی منطقه ۳ تجربی و دویست زبان انگلیسی منطقه ۳ بودم.معدل کل دبیرستانمم با اینکه سمپاد بود ولی بالای ۱۹/۸۰ بود.کلاس زبان رفتم تا پسیج ۲ ولی آیلتسمو نگرفتم و تو کلاس زبانم میانگین نمراتم بالای ۹۰ بوده.الآن دانشجوی سال دوم پزشکی دانشگاه ایرانم.سال اول تو دانشگاه زیاد درس نخوندم و معدل کل سال اولم ۱۶ بود ولی می دونم اگه بخونم کلی بالا میره و مطمئنم که می تونم و علت زیاد نخوندنم این بود که نمی دونستم به چه دردم می خوره زیاد خوندن. ولی الآن دوست دارم‌ به یه کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنم.پولدار نیستیم و درآمد خانوادم متوسطه و من نمی دونم آیا می تونم بدون پول زیاد برای تحصیل یا کار برم خارج یا نه؟ میشه راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟آیا تخصصو می تونم تو خارج ادامه بدم؟ یا اینکه تخصص اینجارو بگیرم و خارج کار کنم یا کلا چی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در واقع بدون پول خیلی سخت است. بهترین پیشنهاد برای شما این است که شما پزشکی را همینجا تمام کنید و سپس اقدام به پذیرش برای سایر مراحل بکنید.

 145. امیرحسین گفت:

  هزینه شخصی که بخوان برای تحصیل در انگلیس رو پرداخت کنم چه قدره
  و در ضمن من فعلا ۱۲ هستم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط سنی شما، نمی‌توان جواب درستی به این سوال داد. چون هر ساله هزینه‌ها و شرایط متفاوت است. بهترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید، این است که شما با حداکثر توان خود، تحصیل خود را انجام دهید تا بتوانید با معدل خوب از مدرسه فارغ التحصیل شوید. در صورتی که تمایل دارید تا در مقطع لیسانس مهاجرت کنید، بهتر است تا مدرک زبان مربوطه برای آلمان، فرانسه، نروژ، یا ایتالیا را کسب کنید تا بعد از دیپلم بتوانید مهاجرت کنید یا اینکه لیسانس را در کشور ایران در یک رشته خوب و البته دانشگاه خوب فارغ التحصیل شوید و بعد برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری اقدام کنید.

 146. فرزانه گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من کارشناسی شهرسازی خوندم با معدل ۱۸.۰۹ و ارشد کنکور طراحی صنعتی دادم رتبه ۲۰ شدم فعلا، مرحله دومش مونده فعلا که اونموقه رتبم بهتر میشه. زبانم هم خوبه. میخواستم بدونم میشه صرفا با رتبه کنکور و سابقه کار و نمونه کار بورسیه تحصیلی یا فاند گرفت؟ از کدوم کشور. ممنون میشم پاسخ بدید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه کنکور تاثیری ندارد. شاید باید نمره زبان ۶.۵ آیلتس داشته باشید برای ارشد اروپا می‌توان فاند تحصیل رایگان گرفت. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید و همکاران ما بعد از بررسی در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 147. مهران گفت:

  سلام روز بخیر مرسی از سایت خوبتون.
  من دانشجو ترم ۳ پزشکی ام دو ترم دیگه آزمون علوم‌پایه دارم اگه رتبه بشم امکان بورس برای ادامه تحصیل دارم؟ و اگر نه برای تخصص چطور؟ و به جز زبان و سابقه تحصیلی خوب نوشتن مقاله و کارای تحقیقاتی چقدر موثره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای تخصص می‌توان برای برخی از کشورها اقدام کرد. مقاله هم می‌تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند ولی نمره زبان اثر بسیاری دارد.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای پذیرش شما باید، تخصص، زبان و آزمون مدرک تایید شده براساس کشور مقصد را داشته باشید.

 148. Avin گفت:

  ببخشید من میخواستم بدونم اگه الان واس کاردانی دانشگاه آزاد روانشناسی یا پرستاری بخونم بعد بخوام برای کارشناسی بورسیه بگیرم امکانش هست ؟ینی معدلم تو دانشگاه رتبه کنکورم واس ارشد باید چند باشه
  یا اینکه اصلا از دانشگاه امکانش هست که بورسیه بشم یا نه؟؟؟

 149. farnaz گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و یازدهم تجربی هستم و دارم میخونم معدل هام هم همیشه بالای ۱۸ یا ۱۹ بوده ینی راهنمایی بالای ۱۹ و دبیرستان بالای ۱۸ ام من زبان انگلسیم خوبه و میتونم صحبت کنم و در کل نمره زبان هر سالمم ۱۹ ۲۰ بوده مدرک ندارم و کمی هم ترکی بلدم ینی با فیلم دیدن یاد گرفتم . اگه بخوام بورسیه بشم کدوم کشور بهتره ترکیه خوبه؟از لحاظ مالی هم خوبم ینی فرزند اولم و اگه بشم واسم هزینه میکنن ولی اگه رایگان باشه یا کم خیلی بهتر میشه …

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای اخذ پذیرش از ترکیه شما باید در آزمون ست نمره بالای ۸۰ درصد را کسب کنید.

 150. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیرمن به تازگی مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی ام رو گرفتم و علاقه دارم مهاجرت تحصیلی کنم اما نمیدونم باید چه رشته ای در ارشد بخونم که بتونم بورسیه بشم لطفا کمک کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما نمره زبان ۶.۵ آیلتس را داشته باشید، می‌توان با شرط ادامه رشته خودتان پذیرش رایگان را برای شما دریافت کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا بعد از بررسی شما را راهنمایی کنند.

 151. RJ گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید ایا با رتبه برتر شدن در کنکور سراسری میتوان در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا برای رشته پزشکی بورسه شد؟ با بلد بودن زبان انگلیسی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه شدن در کنکور سراسری هیچ تاثیری در اخذ بورسیه شما ندارد.

 152. ghazal گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه دیپلم تجربی دارم میخوام یکی از رشته ای روانشناسی یا وکالت رو در دانشگاه ازاد بخونم و میخوام ایتلس بگیرم معدل دیپلمم ۱۹ و ۲۵ صدمه اگه نمره ایتلسم بالا باشه کدوم رشته برای دریافت بورسیه (فاند) از کشور مقصد از این دو رشته مناسبتره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد این است که براساس علاقه خودتان، رشته دانشگاهی خودتان را انتخاب کنید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که برای حقوق پذیرش و دریافت فاند یکم سخته ولی شرایط بعد آن بهتر است .

 153. نیما گفت:

  سلام ببخشید من کلاس دهم هستم و مدرکه advance با نمره D+ در انگلیسی دارم و رشته تجربی هستم و میخواستم که بدونم میشه با این شرایط من یا مثلا بهترش کنم به یک کشور خارجی(مثلا کالج)برای ادامه تحصیل برم؟
  یعنی تقریبا دبیرستانو اونجا باشم؟
  چجوری؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که زیر ۱۸ سال باشید، همراه با شهریه متوسط ۵ هزار دلار خواهد بود.

 154. امیر گفت:

  سلام
  ممنون بابت اطلاعات با ارزشی که در اختیار ما قرار دادین
  یه سوال داشتم ازتون آیا میشه با رتبه برتر بودن تو کنکور مستقیما به دانشگاه های روسیه رفت یا باید حتما دانشگاه بری وتا کارشناسی ارشد بخونی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کنکور ایران اثری در پذیرش شما ندارد. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از ایران باید زبان کشور مورد نظرتان را بلد باشید و نمره B2 را کسب کنید در غیر اینصورت باید کارشناسی را در ایران بخونید و برای کارشناسی ارشد برای کشور دیگری اقدام کنید.

 155. کیان گفت:

  باسلام .من درچندسایت دیدم که میگن اگردرکنکوردررشته پزشکی قبول شویم میشه که انتقالی گرفت بدون پرداخت هیچ هزینه ای به دانشگا. ایادرسته؟معدل من دهم ۱۹.۸۰ بوده یازدهمم همینطور باچنین شرایطی آیابورسیه بعدازقبولی درکنکورمیدن

 156. حکیم گفت:

  ببخشید من مدارک تافل دارم میشه راهنمایی کنین چطوری بورسیه کشور آمریکا بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به دانشگاه مورد نظرتان براساس مقطع و رشته خودتان مراجعه کنید و درخواست خودتان را براساس شرایط دانشگاه ثبت کنید.

 157. Sahar گفت:

  سلام ۲۴ ساله هستم دارای لیسانس صنایع دستی،امسال ارشد دانشگاه هنر اصفهان رشته هنر اسلامی گرایش نگارگری ب عنوان استعداد درخشان با معدل بالا قبول شدم زبان ترکیه بلدم دنبال مدرک زبان انگلیسی هم هستم میخواستم ببینم ایا کشوری هست ک رشته من هم بورسیه بگیره و اینکه اگ امکانش هست راهنماییم کنید ک باید داری چ شرایطی باشم هیچ اطلاعاتی در این باره ندارم.مچکرم?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما نمره بالای ۶ آیلتس را کسب کنید، می‌توان برای آلمان یا ایتالیا بورسیه تحصیلی رایگان گرفت.

 158. سینا کرمی نیا گفت:

  سلام ببخشید من ۱۵ سال سن دارم .در مدارس نمونه دولتی اهواز درس خوندم.کارنامه هم همیشه عالی بوده امسال هم معدلم ۱۹.۷۱ شده. ببخشید میخواستم ببینم تا این ۳ سال که تا کنکور و دانشگاه دارم چه کار هایی رو باید بکنم تا بتونم بورسیه یک دانشگاه خوب رو بگیررم … رشته من هم تجربی … وضع مالی مونم متوسط… لطفا اگه میشه راهنمایی کنید

 159. S گفت:

  سلام ببخشید من الان ۱۵ سال سن دارم در مدارس نمونه دولتی اهواز م بودن کالنامه امسال شده ۱۹.۷۱ همیشه عالی بود . می خواستم ببینم تا ۳ سال که تا کنکور دارم چه کار هایی رو باید بکنم تا بتونم بورسیه یک دانشگاه خوب رو بگیرم.. وضع مالی ما هم متوسط…خواهش می کنم راهنمایی کنید…

 160. آرينا گفت:

  سلام،من ١٨ سالمه و ميخوام بعد از گرفتن مدرك ديپلم درخواست بورسيه بدم
  كار من نقاشي هستش و نقاشي هاي حرفه اي با ضرب قلم قوي و سبكي جديد ميكشم،و تا دو تا سه ماه ديگه مدرك ايلتس رو هم ميگيرم،ميشه راهنمايي كنيد كه من چقدر شانس بورسيه دارم و بايد چيكار كنم كه شانسم بيشتر بشه؟

 161. لیدا گفت:

  سلام من میخواهم دانشگاه را در ترکیه با اخذ بورسیه شروع کنم من ۱۶سال سن دارم و متعلم صنف یازدهم میباشم لطفآ در این مورد کمک ام کنید ممنون میشم

 162. faezeh ebrahimi گفت:

  سلام خسته نباشین می خواستم بپرسم ازتون اگه کسی پزشکی قبول شه می تونه بورسیه واسه ی تحصیل در خارج بگیره

 163. Narges گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و زبانم خوبه و کلاسای کانون رو گذروندم میخواستم بدونم اگ در رشته زبان انگلیسی دانشگاه برم میتونم بورسیه بگیرم یا در رشته کامپیوتر ؟ من خودم ب هردوش خیلیییییی علاقه دارم و میخوام بدونم اگ در رشته زبان دانشگاه برم و خودم کامپیوتر رو بخونم میتونم برا رشته کامپیوتر خارج بورسیه بگیرم؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه وجود ندارد، یعنی کنکور ایران هیچ تاثیری در بورسیه شما ندارد. در صورتی که تمایل داشته باشید از مقطع لیسانس در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، باید زبان کشور غیر انگلیسی زبان مانند نروژی، آلمانی، فرانسوی و … را یاد بگیرید. در غیر اینصورت می‌توانید در ایران کارشناسی خودتان را تمام کنید و برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   در مورد رشته انگلیسی یا کامپیوتر هم پیشنهاد می‌شود که براساس علاقه خودتان اقدام کنید. هدف خودتان از تحصیل و شغل رویایی خودتان را تجسم کنید تا بتوانید رشته مناسبی را انتخاب کنید.

 164. آیسان گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه میخواستم بدونم برای اینکه بورسیه بشم باید اول مدتی تو دانشگاه ایران بخونم و بعد اقدام کنم؟ و آیا رتبه کنکور هم در بورسیه گرفتن موثره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای اینکه شما بتوانید در مقطع لیسانس به خارج از کشور بروید این است که شما در یک کشور غیر انگلیسی زبان مانند نروژ، آلمان، فرانسه یا ترکیه یا کشورهای مشابه تحصیل کنید و برای این کار باید شما زبان آن کشور را در سطح b2 را داشته باشید. در غیر اینصورت شما باید در کنکور شرکت کنید و سعی کنید تا از یک دانشگاه خوب ایران قبول شوید و لیسانس خود را در ایران بخوانید و حین آن روی زبان انگلیسی خودتان کار کنید و سپس برای مقطع ارشد یا دکتری اقدام کنید.
   متاسفانه کنکور ایران هیچ تاثیری در اخذ بورسیه شما ندارد.

 165. AhA گفت:

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم با شرایط و مدارک زیر میتوانم بورسیه تحصیلی پزشکی بگیرم، کشور مقصد هم مهم نیست…
  مدرک icdl
  مدرک مربی گری کاراته ایران
  مدرک داوری کاراته ایران
  مدرک تعمیرات تخصصی انواع موبایل
  دارای مقام قهرمانی کاراته ایران
  ۶ سال سابقه تحصیل در مدرسه استعدادهای درخشان ایران
  رشته علوم تجربی هستم
  معدل دیپلم ۱۶
  اگه در رشته پزشکی بورسیه نمیشود در چه رشته‌هایی میتوان بورسیه شد؟

 166. ستاره گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و دوترم دیگه مدرک زبانم رو میگیرم توی زبان سطح خیلی بالایی دارم درسمم خیلی خوبه و توی کلی مسابقات کشوری و جهانی رتبه اول تا سوم بودم اما من عاشق مد و فشنم ولی توی ایران نمیخام ادامش بدم توی این کار فقط با اطلاعاتی که خودم دربارش کسب کردم و بدون تحصیل خوبم اما وضع مالیم تا حدی نیست که بخام تو دانشگاه های خارج از ایران تحصیل کنم و خب فعلا فقط میخام خارج از ایران فعالیتمو شروع کنم و این که حتما یه کشور تاپ باشه مد نظرم نیست میخاستم ببینم شما میتونید کمکم که چجوری باید بورس بگیرم یا حداقل با یه استاد راهنما صحبت کنم با توجه به رشته ایی که توش متقاضی ام

 167. Sahar گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه رشتم انسانیه میخوام بدونم از رشته انسانیم میشه بورسیه شد یا ن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان بورس شدن وجود ندارد. شما می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به یکی از کشورهای غیر انگلیسی زبان مثل آلمان، ترکیه، نروژ و فرانسه اقدام کنید که در این صورت باید زبان کشور مقصد را در سطح B2 را داشته باشید. در غیر اینصورت می‌توانید تمرکز خودتان را بر روی کنکور ایران قرار بدهید و کارشناسی یا ارشد را در ایران بخواهید و برای مقاطع بالاتر به خارج از کشور بروید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی بسیار سخت می‌باشد.

 168. مهسا گفت:

  سلامو خسته نباشید من ۱۷ سالمه و رشته تجربی هستم معدلم بالای ۱۹ هستش ولی زبانم خوب نیست می خواستم بدونم اگه بخوام بورسیه رایگان بشم تو رشته پزشکی چیکار باید بکنم ؟

 169. مهسا چ گفت:

  سلامو خسته نباشید من ۱۷ سالمه و رشته تجربی هستم معدلم بالای ۱۹ هستش ولی زبانم خوب نیست می خواستم بدونم اگه بخوام بورسیه رایگان بشم تو رشته پزشکی چیکار باید بکنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان بورس شدن وجود ندارد. شما می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به یکی از کشورهای غیر انگلیسی زبان مثل آلمان، ترکیه، نروژ و فرانسه اقدام کنید که در این صورت باید زبان کشور مقصد را در سطح B2 را داشته باشید. در غیر اینصورت می‌توانید تمرکز خودتان را بر روی کنکور ایران قرار بدهید و کارشناسی یا ارشد را در ایران بخواهید و برای مقاطع بالاتر به خارج از کشور بروید.

 170. N گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی معماری دارم با معدل ۱۷ مدرک زبانم دارم و اینکه زبان ترکی رو هم کاملا بلدم و میخوام مدرک بگیرم ولی متاسفانه معدل دوران دبیرستادم خوب نیست اصلا میخواستم بدونم شرایط بورسیه تحصیلی رایگان برای ارشد دارم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما بتوانید نمره ۶ آیلتس را داشته باشید، می‌توانید شما را در پروسه دریافت بورسیه تحصیلی آلمان راهنمایی کنیم. در صورت نیاز می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا بعد از بررسی در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 171. pourya گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بیست سالمه عمران دولتی میخونم مقاله ورزومه و نمره زبان خوبی دارم ولی حدس نمیزنم معدلم برسه بالای هیفده معدلم حدود ۱۶ هست ایا برای ارشد دانشگاه های انگلستان بورسیه میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای انگلیس ارشد بورس نمی‌کنه، برای آلمان اگر نمره زبان انگلیسی ۶.۵ داشته باشید، می‌توان اقدام کرد. همکاران ما هم می‌توانند در این پروسه همراه شما باشند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، کافی است تا رزومه تحصیلی خود را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت بررسی کنند و نتیجه را به شما اعلام کنند.

 172. امیرحسین گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه درسم هم خوبه و نزدیک ثبت یک اختراع هستم زبانم هم خوبه میخواستم بدونم شرایط بورسیه رایگان را دارم؟

 173. M گفت:

  سلام خسته نباشید.من امسال کنکوری ام میخواستم بدونم اگه مدرک زبان آیلتس بگیرم میتونم بورسیه تحصیلی رایگان برای ترکیه در رشته دندانپزشکی بگیرم؟چقدر امکانش هست؟علاوه بر تحصیل بورسیه برای هزینه های زندگی هم ممکنه گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان در رشته دندانپزشکی در ترکیه شانس بسیار پایینی دارید.

 174. نازی گفت:

  من دانشجوی ترم ۵ اتاق عمل هستم بعد از اتمام تحصیل قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی اقدام کنم کدوم کشور با توجه به مدرک من نیاز به دوره کالج نداره؟؟ایا میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
  برای بورسیه شدن ارشد توی رشته خودم کدوم کشور ها مناسبه؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای دندانپزشکی امکانپذیر نیست. برای ادامه رشته خودتان می‌توانید برای ارشد اروپا یا کانادا اقدام کنید که عمدتاً همراه با شهریه خواهد بود. در صورتی که هم تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل رزومه خودتان را برای ما ارسال کنید، تا همکاران ما رزومه شما را بررسی کنند و شما را راهنمایی کنند.

 175. Zahra گفت:

  با سلام. من ۲۴ سالمه و ارشد ادبیات انگلیسی میخونم. ترم ۳هستم و به دلیل فشار زیادی که رشته ام تحمیل میکنه میخوام انصراف بدم و ارشد اموزش بخونم. ایا اقدام برای بورس در کشوهای اسیایی برای ارشد اموزش برایم امکان پذیر است؟

 176. f_r گفت:

  سلام اگه کسی واسه کارشناسی رشته مشاوره در دانشگاه تهران بخونه امکان بورس شدنش تو ارشد وجود داره؟با زبان خوب و معدل بالا امکان بورس شدن تو این رشته هست؟ ممنون میشم کمک کنین

 177. رضا گفت:

  سلام برای گرفتن بورس ارشد
  رشته مهندسی پزشکی بهتر هست یا مدیریت مالی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این سوال چندان مناسب نیست، چون انتخاب بستگی به شرایط بسیاری دارد و مهم‌ترین این است که شما به چه رشته‌ای علاقه دارید و در چه زمینه‌ای استعداد دارید. به نظر شخص خود من رشته‌ای را انتخاب کنید که شما عاشق آن هستید، در آن صورت شب و روز روی آن کار خواهید کرد و در نتیجه در رشته و کار خودتان موفق خواهید بود.

 178. مائده گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه رشته ریاضی میخواستم ببینم میتونم رایگان برای تحصیل برم به اروپا چون هزینه ای نمیتونیم بدیم ؟ و اینکه باید مدرک زبان داسته باشیم برای تحصیل در اروپا ؟میشه راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه با دیپلم با زبان انگلیسی وجود ندارد و شما می‌توانید پذیرش بگیرید ولی با هزینه خواهد بود ولی شما می‌توانید به صورت رایگان در برخی از کشورها مانند نروژ، ایتالیا، آلمان و فرانسه ادامه تحصیل بدهید. شما باید زبان یکی از این کشورها را در سطح B2 را کسب کنید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید.

 179. حسینی گفت:

  سلام من ۱۶ سالنه و رشته تحصیلیم تولید برنانه های تلویزیونی هست و میخوام کنکو کارگردانی بدم زبان انگلیسیم چندان خوب نیست ولی زبان ترکی استانبولیم عالیه مجازی کار کردم و مدرک ندارم میخواستم بپرسم ک برای گرفتن بورسیه برای تحصیل در ترکیه و حتی مهاجرت و شروع کسب و کار باید چیکار کنم بنظرتون این زبان ترکی کافیه؟یا امکانش نیست؟!

 180. علی گفت:

  سلام خسته نباشید، امکان بورس شدن برای رشته پزشکی به آلمان نروژ و.. با نمره بالای زبان وجود دارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان بورس شدن برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی وجود ندارد.

 181. علی گفت:

  ممنون از پاسخ شما، ولی از یسری شنیدم که المان ازمون ورودی میگیره و اتریش هم همینطور یا حتی فرانسه، و مثلا برای دوره تخصص بورس شد، اینا هم امکان پذیر نیست؟ ممنون

 182. Shamim گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و رشتم گرافیک هست و معدلم هر سه سال ۲۰ بوده و آیلس زبانم هم ۷گرفتم می خواستم بدونم برای کشور ایتالیا چقدر احتمالش هست برای لیسانس بورسیه بشم ؟؟
  برای بالا بردن امتیازم چه کار می تونم بکنم ؟؟
  زبان ایتالیایی هم به تازگی شروع کردم و دارم یاد میگیرم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما نمره زبان b2 در زبان ایتالیایی داشته باشید، می‌توان از ایتالیا پذیرش رایگان گرفت. در این زمینه همکاران ما هم آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند و در این پروسه شما را راهنمایی کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید درخواست خودتان را به همراه رزومه تحصیلی خودتان به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید و همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، نظرات تخصصی خودشان را در اسرع وقت با شما به میان خواهند گذاشت.

 183. Shamim گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و رشتم گرافیک هست و معدل دیپلمم ۲۰ است
  آیلس زبان انگلیسی ۷/۵ و تافل ۹۵ گرفتم
  می خواستم بدونم برای لیسانس طراحی یا عکاسی توی ایتالیا می تونم درخواست بدم ؟؟
  برای رشته ی من ایتالیا بهتر است یا المان و فرانسه ؟؟
  زبان ایتالیایی را مدرک B2 دارم و آلمانی را سال دیگه مدرکشو میگیرم
  و زبان فرانسوی هم تازه شروع کردم و تا چند سال آینده مدرک B2 را میگیرم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در هر کدام از کشورها که شما مدرک زبان b2 داشته باشید می‌توانید برای تحصیل رایگان اقدام کنید. فرانسه، آلمان، نروژ و ایتالیا. البته این نکته را باید مد نظر داشته باشید که هزینه‌های آلمان به مراتب پایین‌تر است.

 184. Has گفت:

  سلام وقت بخیر
  ۱۴ سالمه و تصمیم دارم برای دانشگاه بورسیه تحصیلی بگیرم . اگه برای انتخاب رشته برم هنرستان شانس بورسیه رو دارم یا بهتره برم رشته تجربی و ریاضی؟میشه راهنمایی کنید کدوم کشور بهتره برای گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان ممنون

 185. زهرا گفت:

  ببخشید من چطور میتونم بورسیه هوافضا برای کارشناسی رو داشته باشم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 186. مهرسا گفت:

  سلام ممنون از توضیحاتتون. من تابستون ۱۴۰۰ کنکور تجربی دارم اگه رتبه بیارم آیا تاثیری در اپلای من داره؟ تا قبل کنکور هم برای آیلتس اقدام میکنم زبان کره ای هم تا حدی بلدم معدل های تحصیلی هم همیشه بالا بوده آیا امکانش از دولت کره جنوبی بورس پزشکی بگیرم؟ یا کشور های دیگه مثه انگلیس و کانادا؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که رتبه در کنکور ایران هیچ تاثیری در پذیرش بورسیه شما ندارد.
   در مورد آیلتس هم خیلی خوبه که اقدام کنید ولی ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید برای مقطع لیسانس برای بورسیه اقدام کنید ( می‌توانید پذیرش بگیرید ولی همراه با هزینه خواهد بود ) ولی شما می‌توانید در کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، نروژ تحصیل رایگان در مقطع لیسانس داشته باشید ولی شرایط لازم این است که شما زبان یکی از کشورها را در سطح B2 داشته باشید و البته نمرات دیپلم شما خوب باشد. در این صورت می‌توانید برای شما پذیرش از دانشگاه‌های این کشورها به صورت رایگان دریافت کرد.

 187. زهرا گفت:

  سلام، یکی از دوستام میگه امتحان satو tofel بده و بورسیه لیسانس بگیر.میخواستم بدوم ممکنه؟من در افغانستان زندگی میکنم.

 188. ریحانه عاشوری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من میخواستم بدونم دانشگاه های فنی حرفه ای مثل دختران شریعتی چقدر شانس دارن برای اینکه بورسیه بشن؟

 189. zahra گفت:

  سلام خسته نباشید. خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
  من دانش آموز کلاس دهم تجربی هستم ، در مدرسه ی سمپاد تهران تحصیل میکنم ، معدل کل پایه نهمم ۱۹.۹۰ بوده ، سطح زبان انگیلیسیم خیلی خوب نیست ولی تو این دوسال حتما عالی میکنم . خواستم بپرسم که با این شرایط من ،میتونم بعد از کنکور برای دانشگاه در یک کشور دیگه بورسیه بشم؟؟
  من علاوه ب انگیلیسی، زبان چینی هم بلدم و این میتونه کمی کمکم کنه؟
  راستش دلم میخواد تو کشورهایی مثل کانادا و انگلیس مخصوصا و استرالیا بورسیه بشم و درست رو هم خیلی خوب میخونم تا بتونم با معدل بالای ۱۹.۹۰ دیپلمم رو بگیرم و سوال اینم که آیا میتونم تو این کشور ها بورسیه بشم؟؟؟
  ممنون میشم اگه جوابم رو بدید!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کشورهای انگلیسی زبان امکان بورسیه نیست. مدرک آلمانی یا ایتالیایی داشته باشید، شاید بشه تحصیل رایگان دریافت کرد.

 190. زهره گفت:

  سلام من سال ۱۲ انسانی هستم امسال میخوام کنکور زبان بدم در چه صورتی میتونم بورسیه بشم ؟؟

 191. عرفان گفت:

  سلام
  بابت توضیحات ممنون.
  شرایط بورسیه تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا چطوره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید در آزمون ورودی پذیرش قبول شوید و نمره زبان داشته باشید.

 192. zahra گفت:

  سلام
  من ۱۹سالمه و معدل دیپلمم ۱۹/۲رشته ی تجربی بوده امسال کنکور دادم و زبانمم خوبه ولی مدرکی ندارم
  میخواستم ببینم باگرفتن مدرک زبان میتونم بورسیه بگیرم یانه؟

 193. zahra گفت:

  و اینکه بدون مدرک هم میتونم بورسه بگیرم؟
  اخه هزینه ی مدرکا خیلی بالاست??‍♀️

 194. zahra گفت:

  سلام
  من ۱۹سالمه و معدل دیپلمم۱۹/۲رشته ی تجربی بوده و امسال کنکور دادم و زبانمم خوبه ولی مدرکی ندارم
  میخواستم ببینم اگه مدرک بگیرم میتونم بورسیه بگیرم؟
  و اینکه بدون مدرک هم میتونم بورسیه بگیرم؟
  اخه هزینه ازمونهاشون خیلی بالاست??‍♀️

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در اکثر دانشگاه‌ها و شاید در تمام دانشگاه‌ها نیاز به ارائه مدرک هستید و در نتیجه شما باید در آزمون‌های معتبر زبان‌های انگلیسی یا هر زبان دیگری که می‌خواهید ارائه دهید را باید شرکت کنید. متاسفانه نتیجه کنکور ایران تاثیری در بورسیه شدن شما ندارد. شما در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مقطع کارشناسی بورسیه دریافت کنید، باید زبان یکی از کشورهای مختلف مانند ایتالیا، آلمان یا نروژ را در مقطع B2 دریافت کنید که تا بتوانید بورسیه رایگان تحصیلی دریافت کنید. در غیر اینصورت شما می‌توانید تحصیل کنید ولی با هزینه خواهد بود.

 195. sarina alizadeh گفت:

  سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون
  یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
  من امسال میخوام کنکور انسانی بدم . میخوام بدونم باید چه رتبه ایی کسب کنم که واجد شرایط بورس تو یه کشور دیگه باشم . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و بگید ایا امکانش هست با رشته ی انسانی بورس بگیرم و اگه هست چه کشوری و با چه شرایطی؟ ممنون میشم اگه پاسخگو باشین . با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه در مقطع دیپلم در کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد.
   شما در صورتی که تمایل داشته باشید تا برای کارشناسی بورسیه دریافت کنید، می‌توانید کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند آلمان، ایتالیا یا نروژ را انتخاب کنید که در اینصورت شما باید زبان آن کشور را در سطح B2 داشته باشید. برای کشورهای انگلیسی زبان هم می‌توانید در ایران در یک دانشگاه معتبر کارشناسی خودتان را دریافت کنید و سپس برای ارشد یا دکتری اقدام کنید.

 196. حبیب الله گفت:

  سلام وقت بخیر، بنده از افغانستان هستم و میخوام در کشور ایران بورسیه بگیرم آیا امکان اش است؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که از کشور دوست و همسایه افغانستان به سایت ما سر می‌زنید.
   نخیر متاسفانه امکان دریافت بورسیه وجود ندارد. فقط امکان تحصیل رایگان وجود دارد و شرط آن هم براساس کنکور است که باید از کنکور سراسری قبول بشوید.

 197. adib گفت:

  سلام خسته نباشید
  من پشت کنکوریم معدل کافی برای اخذ بورسیه دانشگاه المان یا سویس چند است
  و فقط معدل دیپلم مهمه
  المانی بلد باشیم ایا کافی است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان بورسیه وجود ندارد. در صورتی که مدرک زبان آلمانی B2 داشته باشید، می‌توان برای تحصیل در رشته‌های غیر پزشکی آلمان امکان تحصیل رایگان را فراهم کرد. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا با همکاران ما ارتباط داشته باشید و آنها شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی بهترین پیشنهاد و نتیجه را به شما ارائه خواهند داد.

 198. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من الان ترم ۳ کارشناسی رشته برق هستم دانشگاه فنی حرفه ای
  میخواستم بدونم ایا میتوان با مدرک دانشگاه فنی حرفه ای برای کشور مثل المان و انگلیس و یا کانادا بورس گرفت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورسیه نمی‌شه، برای ارشد تحصیل رایگان با توجه به معدل و نمره زبان می‌توان اقدام کرد.

 199. ی.متونی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۴سالمه و لیسانس روانشناسی دارم ولی در نظر دارم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم و در یکی از رشته های پزشکی یا فیزیوتراپی ادامه تحصیل بدم همچنین مدارک زبان انگلیسی رو میخوام بصورت جدی پیش بگیرم سوالی که دارم این هست که معدل دوره دبیرستان بنده ۱۶/۷۵بوده و از طرفی کا در نظر دارم توی دو رشته ذکرشده ادامه تحصیل بدم من میتونم برای ادامه تحصیل این رشته ها بورسیه شم؟؟ یا باید تموم کنم بعد اقدام کنم؟ برای کشورهای کانادا و اسکاندیناوی و…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بعد از اتمام می‌توان برای پذیرش اقدام کرد. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید درخواست خودتان به همراه رزومه تحصیلی‌تان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما بعد از بررسی، نتیجه را در اسرع وقت به شما ارائه دهند.

 200. raha گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه
  می خواستم بدونم شانس بورسیه در رشته مدریت بازرگانی در ترکیه یا کشور های اروپایی رو بدونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای لیسانس در صورتی که زبان آلمانی مدرک B2 داشته باشید، شانس پذیرش خواهید داشت.

 201. محمد گفت:

  سلام.خواستم بدونم آیا در رشته تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان میشه بورسیه بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای لیسانس باید زبان آلمان، فرانسه مدرک b2 داشته باشید و برای کارشناسی ارشد باید مدرک زبان تحصیلی آیلتس یا تافل داشته باشید تا بتوان تحصیل رایگان پذیرش گرفت. همکاران ما هم آماده هستند تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و در صورت تمایل برای شما پذیرش بگیرند. در صورت نیاز کافی است تا رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 202. حانی گفت:

  سلام.
  من با وجود رتبه ۲ کشوری در رشته هنر ، و داشتن مقالات معتبر و کتاب چاپ شده و معدل و نمره زبان خوب
  می تونم در کشور انگلیس یا آمریکا در رشته بازیگری پذیرش بگیرم و بورسیه بشم؟

 203. safia گفت:

  خیلی متشکرم بابت معلومات خیلی مفیدتون. میخام توسکالرشیپ کاملا رایگان پاکستان اپلایی کنم، اما درست معلومات ندارم، میشه معلومات بدین.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای پاکستان باید مدارک خودتان را ارسال کنید تا بررسی کنیم. لطفاً رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 204. محمدرضا € گفت:

  سلام ایا در کنکور رتبه یک دکتری را بیاوریم باید چه کاری کنیم تا به بورسه برویم

 205. محمدرضا € گفت:

  سلام ایا در کنکور رتبه یک دکتری را بیاوریم باید چه کاری کنیم تا به بورسه برویم یا نمیشه

 206. حانی گفت:

  سلام
  با وجود رتبه ۱ کشوری رشته هنر ، معدل خوب و نمره آیلتس خوب و داشتن کتاب چاپ شده و داشتن مقاله های معتبر
  امکان پذیرش در دانشگاه انگلیس و امریکا در رشته بازیگری رو دارم؟
  امکان بورسیه هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان پذیرش وجود دارد ولی متاسفانه امکان دریافت بورسیه وجود ندارد.

 207. عباس گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم بورسیه تحصیل کشور های اروپایی یا ترکیه رو بگیرم

  کلاس دهم هستم رشته تجربی
  زبانم هم که خیلی خوب باشه معدل هم هر سه سال بالای ۱۹ بگیرم

  میتونم در کشور های اروپایی تحصیل رایگان داشته باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان تحصیل رایگان در اروپا در کشورهای خاصی مانند آلمان وجود دارد. شما باید زبان آلمانی با مدرک B2 را داشته باشید. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی شما را راهنمایی خواهند کرد.

 208. ستایش گفت:

  سلام خسته نباشید خواستم بگم مم امسال تعیین رشته میکنم و رشتم رو ميخوام طراحی لباس بزنم و دوست دارم بورسيه دانشگاه دولتی فنی استانبول بشم ميخواستم بگم شرایط بورسيه تو این دانشگاه چجوریه و اینکه ما وضع مالیمون زیاد خوب نیست ميتونم بدون هزینه دانشگاه اونجا بورسيه شم؟و اینکه ميتونم وقتی دیپلم گرفتم بورسيه شم؟مدرک زبان هم ندارم ولی ترکیم خوبه و درسم و معدلم عالی.. بدون مدرک زبان ميشه رفت؟
  راستی من کوچکترین طراح لباس ایران شناخته شدم و دوست دارم پیشرفت کنم اما کسی کمکم نمیکنه
  اگه جوابمو زود بديد ممنون میشم

 209. پریسا گفت:

  سلام ببخشید وقتتون و میگیرم
  من رشته تجربی خوندم و رشته شیمی کاربردی در دانشگاه دولتی قبول شدم
  بعد از یک سال تحصیل منصرف شدم و الان دارم برای کنکور رشته انسانی میخونم و مدرک زبان هم ندارم میخواستم بدونم با توجه به شرایطی ک دارم
  اگه رتبه ۱ تا ۳ کنکور انسانی و کسب کنم در دانشگاه ترکیه یا کره جنوبی میتونم بورسیه تحصیلی بشم؟ یا کشور دیگه ای هست ک بتونم در آن بورسیه بشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بورسیه برای کارشناسی خیلی سخت است و اگه هم اوکی شود، ربطی به کنکور شما در ایران ندارد.

 210. نگار گفت:

  سلام. ممنون بابت سایت خوب و مفیدتون.
  خواستم بپرسم من از کامنت ها متوجه شدم برای دیپلم بورسیه تعلق نمیگیرد درسته؟ اگر میگیرد شرایطش چیست؟ و کلا برای بورس داشتن مدرک بین المللی الزامی است؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کشورهای انگلیسی زبان در مقطع لیسانس وجود ندارد. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا بورسیه دریافت کنید، می‌توانید کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ یا فرانسه را انتخاب کنید ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما باید زبان این کشورها را در سطح B2 داشته باشید تا بتوانید تحصیل رایگان داشته باشید.

 211. کوثر گفت:

  ببخشید من امسال تازه میرم دانشگاه رشته زبان روسی
  میخواستم ببینم برای بورسیه گرفتن از دانشگاه مسکو باید چ کارهایی انجام بدم
  و اینکه فقط میتونم برای ارشد بورسیه بگیرم یا میشه در حین تحصیل کارشناسی ادامشو برم مسکو بخونم

 212. حانی گفت:

  سلام
  با وجود رتبه ۱ کشوری رشته هنر ، معدل خوب و نمره آیلتس خوب و داشتن کتاب چاپ شده و داشتن مقاله های معتبر
  امکان بورسیه در امریکا و یا انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد هم نیست؟

 213. فرزاد گفت:

  سلام من الان کلاس یازدهم انسانی ام ۱-بهترین موقع برای گرفتن بورسه چه موقع است ۲-چه مدارکی را باید داشت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   براساس کشور مد نظر متفاوت است. برخی از کشورها هم امکان بورسیه نیست اصلاً. برای کشورهای اروپایی اگر نمره زبان کشور مورد نظرتان را در سطح B2 را داشته باشید، شانس خواهید داشت. کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان و نروژ

 214. غزل گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم قبولی در المپیاد هم توی بورسیه تاثیر گذاره؟

 215. مریم گفت:

  سلام من ۲۰سالمه دانشجو پزشکی تهران هستم با رتبه ۵۶ کنکور۹۷ متاهل هستم همسرم مهندس مکانیک هست برای خروج از کشور به بلژیک میتونم در اون کشور ادامه تحصیل بدم ؟
  مدرک زبانم نصفه هست و اینکه معدل دیپلمم بالای ۱۷ هست
  لطفا راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای کشور بلژیک باید اونجا حضور داشته باشید و مصاحبه حضوری داشته باشید.

 216. Zhina گفت:

  Slam mn 18 salame va poshte konkori hastam va madrak diploma to daram va zaban khobi daram mikhastam bedonam Mish borse tahsil rayegan dar maghtae karshenasi baraye reshte parastari ya pezeshki gereft

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پذیرش و بورسیه برای رشته‌های پزشکی بسیار سخت و شاید غیرممکن است. در صورتی هم که تمایل داشته باشید برای لیسانس برای رشته‌های غیر انگلیسی اقدام کنید، کافی است تا زبان یکی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، نروژ و ایتالیا را در سطح B2 داشته باشید تا بتوانید برای رشته غیرپزشکی پذیرش بگیرید.

 217. زهرا گفت:

  سلام من امسال دیپلم میگیرم رشتمم تجربیه
  من میخوام برای رشته عکاسی بورسیه بشم
  باید چه شرایطی داشته باشم؟
  حتما باید دانشگاه برم اینجا؟

 218. زهرا گفت:

  و اینکه من که رشتم تجربیه میتونم برم دانشگاه هنر کره جنوبی؟ برای رشته عکاسی
  شرایط اونجا چیه؟

 219. Zohreh گفت:

  سلام وقت بخیر ممنونم از مطالبی که گذاشتین ولی من هنوز سوالم برطرف نشده…منظورتون از رزومه ی قوی چیه؟مقاله در isi?
  رشته من بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری هاست توی جندی شاپور اصلااا دوسش ندارم میتونم هم بورسیه بشم هم برای ارشد گرایشمو اونجا تغییر بدم و یه سوال دیگه هم دارم باید بهد از اتمام درس مثلا در مقطع فوق لیسانس باید برگردیم ایران؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رزومه برای مقاطع ارشد و دکتری عبارت است از: نمره زبان، معدل، سابقه کار
   برای لیسانس معدل و نمره زبان و شانس بورسیه و فاند است.

 220. Haniye گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. من ارشد مهندسی طراحی محیط زیست قبول شدم و میخواستم برای ارشد بورسیه شم، زبانم خیلی خوب نیست و میخوام شروع به خوندن کنم، به نظر شما اگر بخوام بورسیه ی روسیه رو بگیرم بهتره زبان انگلیسی رو شروع به خوندن کنم یا روسی؟
  بورسیه ی انگلیس چطور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد می‌توانید برای آلمان یا روسیه برای تحصیل رایگان پذیرش بگیرید. البته این درصورتی است که شما نمره آیلتس ۶ را داشته باشید. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و به شما مشورت بدهند، می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 221. Haniye گفت:

  منظورم بورسیه برای دکتری بود

 222. ماهی گفت:

  سلام من دیپلمم فنی بوده
  ولی کارشناسی علوم تربیتی دارم
  تا دوسال دیگه روانشناسی بالینی رو میگیرم
  همچنین مدرک زبان ایلتس
  بنظرتون بااین رزومه امکان بورسیه هست برای دکتری و اینکه اونجا میشه
  هم درسخواند هم کار کرد کاری ک مربوط به رشتمونه انجام دادم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دکتری، مقاله و معدل و نمره زبان ۷ لازم است. در صورت دریافتن فول فاند شما اجازه کار هم خواهید داشت.

 223. سمیع گفت:

  سلام .اول بخاطر مطالبی که در سایت گذاشتید سپاس گزارم
  من رشته دبیری ادبیات فارسی ترم ۳ رو دارم میخونم .و دوست داشتم در مقطع دکترا بورسیه بشم اما چند تا سوال داشتم.
  ۱.آیا دانشگاه فرهنگیان اجازه بورسیه خارج از کشور رو به دانشجو ها میده
  و اگه اجازه میده شرایط چیه
  ۲.به نظر شما در رشته ادبیات فارسی (علوم انسانی)بهترین گرایش برای دریافت بورسیه کدوم رشته هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای این رشته بورسیه شرایطش سخت است، مگر اینکه دانشگاه‌های داخلی بورسیه بکنند.

 224. شکیلا جهانگیری گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از اطلاعات شما
  من ۲۶ ساله و متاهل هستم
  لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با معدل تقریبا ۱۵ دارم
  آیلتسم در حد ۵.۵ هست
  میخوام امسال کنکور ادبیات بدم و مدیریت بازرگانی بخونم و تا ارشد ادامه بدم
  آیا میتونم برای دکتری فاند بگیرم؟
  و ممکنه همسرم رو هم ببرم؟ ایشون دیپلم فنی برق دارن و۲۷ ساله هستن ۳ الی ۴ سال هم سابقه بیمه دارن در بخش انبار یک کارخانه.
  آیا بهتره رشته ی خودم رو ادامه بدم یا از ابتدا مدیریت بخوانم
  با توجه به اینکه ۱ سال سابقه کاری در شرکت بازرگانی دارم و همچنان مشغولم و به بازرگانی هم بیشتر از زبان علاقه دارم
  لطفابه من کمک کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس برای پذیرش مدیریت بیش‌تر است. البته این به شرطی است که نمره زبان و مقاله داشته باشید ولی این نکته را هم مد نظر داشته باشید که تغییر رشته تا حدی شانس شما را کاهش خواهد داد.

 225. شوکا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از اطلاعات شما
  من ۲۶ ساله و متاهل هستم
  لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با معدل تقریبا ۱۵ دارم
  آیلتسم در حد ۵.۵ هست
  میخوام امسال کنکور ادبیات بدم و مدیریت بازرگانی بخونم و تا ارشد ادامه بدم
  آیا میتونم برای دکتری فاند بگیرم؟
  و ممکنه همسرم رو هم ببرم؟ ایشون دیپلم فنی برق دارن و۲۷ ساله هستن ۳ الی ۴ سال هم سابقه بیمه دارن در بخش انبار یک کارخانه.
  آیا بهتره رشته ی خودم رو ادامه بدم یا از ابتدا مدیریت بخوانم
  با توجه به اینکه ۱ سال سابقه کاری در شرکت بازرگانی دارم و همچنان مشغولم و به بازرگانی هم بیشتر از زبان علاقه دارم
  لطفابه من کمک کنید

 226. کیانی گفت:

  سلام.ببخشید من لیسانس شیمی محض با معدل زیر ۱۴ دارم متاسفانه برای ارشد قصد دارم رتبه قابل قبولی برای تحصیل در یکی از دانشگاههای تهران را کسب کنم آیا اگر طی دو سال ارشد برای آیلتس اقدام کنم و نمره بالای ۶/۵بگیرم آیا میتوانم برای دکتری بورسیه کانادا را دریافت کنم.قصد دارم برای ارشد گرایش آلی یا دارویی را بخوانم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن مقاله، نمره زبان خوب، این شانس را دارید که معدل خودتان را جبران کنید.

 227. ملیسا گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه اگه دبیرستانمو با نمره های بالا قبول شم و معدل زبانمو ببرم بالا میتونم توی کره برای دانشگاه بورسیه بگیرم زبان کره ایی هم یاد دارم

 228. ملیسا گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه اگه دبیرستان با نمره بالا قبول شم و نمره زبانم و بالا ببرم میتونم بورسیه برای کره جنوبی بگیرم زبان کره ایی هم بلدم

 229. مهرداد گفت:

  آیا با رتبه کنکور زیر ۱۰۰۰ میشه بورسیه شد
  زبان هم در حد متوسط است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه رتبه کنکور در ایران تاثیری در اخذ پذیرش و بورسیه ندارد.

 230. Atrisa گفت:

  سلام ببخشید من می خوام کنکورمو که دادم بورسه ریاضی بگیرم برم آمریکا میشه این کار رو انجام بدم و اینکه خیلی ها میگن اونجا فقط میشه کار تحقیقاتی انجام داد نمیشه کار عملی کرد درسته و ما برای کار تحقیقاتی که انجام میدیم پولی دریافت میکنیم؟ و رشته ی من ریاضی هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه در مقطع لیسانس برای کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد. چنانچه تمایل دارید تا در مقطع لیسانس بورسیه بگیرید، می‌توانید برای یکی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان یا نروژ اقدام کنید که در اینصورت باید مدرک زبان کشور مربوطه را در مقطع b2 کسب کنید.

 231. Mimalef گفت:

  سلام
  ممنونم از سایت عالیتون
  میخواستم بدونم با رتبه‌ی تک رقمی ارشد در رشته‌ی مشاوره شانسی برای بورسیه‌ی تحصیلی وجود داره؟ (بورسیه‌ای که هزینه‌ی شهریه و… رو نپردازم)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با معدل و نمره زبان بالا شما شانس تحصیل رایگان در ایتالیا و آلمان را خواهید داشت.

 232. فیفی گفت:

  ببخشید من معدلم ۱۷ است و گرافیک میخونم زبانم هم تا حدودی بلدم می خوام کلاس بدم و بهترش کنم و میخوام به ایتالیا برم و طراحی لباس بخونم میتونم بورسیه بگیرم؟
  و اینکه درس های عملی ام خیلی خوبه

 233. Mohammad گفت:

  سلام وقت بخیر،من خواستم بدانم با نمره ۷به بالای ایلتس،و معدل بالای ۱۸یپلم، و رتبه ۳رقمی کنکور زبان انگلیسی،امکان بورسیه در کشور های اروپایی یا کانادایی برای تحصیل مدرک فوق لیسانس و دکترا هستش؟

 234. H.h گفت:

  سلام من ۱۶ سالم هست و در رشته ی تجربی تحصیل میکنم و میخوام بعد کنکور از طریق بورسیه لیسانس و فوق لیسانس در کشور کره جنوبی تحصیل کنم من خیلی راجب بورسیه تحقیق کردم ولی متاسفانه به جواب قطعی و نهایی نرسیدم میشه لطفا درمورد بورسیه تحصیل در کره توضیح بدید و بگید که رتبه کنکور حدالامکان چقدر باید باشد و همچنین راجب امتحانات بورسیه که چگونه برگزار میشه و از کی باید اقدام کنم؟؟؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید ??? و کلا راجب بورسیه شدن به کره ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه کره، بهتر است به سایت studyinkorea مراجعه کنید. مدارک هم شامل موارد زیر است.
   • متقاضی و والدین باید شهروند کشور مبدا باشند.
   متقاضیان نباید شهروندی کره‌ای داشته باشند.
   • متقاضیان باید از لحاظ ذهنی و جسمی دارای سلامت کامل باشند، تا بتوانند در طولانی مدت در کشور خارجی اقامت داشته بانشد.
   • برای دوره‌های لیسانس زیر ۲۵ سال سن داشته باشد.
   • باید بالاتر از ۸۰ % معدل را دارا باشند.
   • کسانی که قبلاً لیسانس داشته باشند، نمی‌توانند برای این بورسیه اقدام کنند.
   • ریز نمرات دیپلم
   • نمره زبان کره‌های تاپیک یا زبان انگلیسی آیلتس ( یکی از این موارد فقط لازم است).
   رزومه
   • فرم بیانیه هدف
   • نامه ریکامند از معلم‌های مدرسه ( برای متقاضیان دوره لیسانس )
   • ترجمه شناسنامه خود و پدر و مادر
   • مقاله چاپ شده ( الزامی نیست )
   • جوایز ( الزامی نیست )
   • کپی پاسپورت
   • گواهی سلامت

 235. پارمیدا گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه نهم هستم و در مدرسه تیزهوشان درس میخونم و میخوام برم تجربی
  میخواستم بدونم اگه معدل دیپلمم خوب باشه و نمره ی خوبی برای آیلتس بگیرم میتونم برای کارشناسی بورسیه بگیرم کانادا؟ اونجا چند تا از خانوادم اقامت دارند آیا کمکی میکنه؟
  هدف من دندانپزشکی هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم امکانپذیر نیست. شما می‌توانید کشورهای غیرانگلیسی مانند ایتالیا، آلمان، نروژ و فرانسه را انتخاب کنید و باید مدرک b2 کشور مقصد را هم داشته باشید.

 236. حنا گفت:

  سلام . یه سوال داشتم من دانش اموز دهم انسانی هستم . اگر بخوام برای لیسانس بورسیه بشم باید کنکور بدم ؟ رتبه ام مهمه؟ یا فقط معدل و زبانم مهمه؟ میشه میانگین نمره ای که در معدل دیپلم و همینطور زبان رو باید کسب کنم بگید ؟ و اینکه میتونم مدرک دیپلم بورسیه رایگان بگیرم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدواریم که شما در ادامه مسیر خودتون موفق باشید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا با مدرک دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، شما می‌توانید کشورهای غیرانگلیسی زبان را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید کشورهایی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را انتخاب کنید و برای این کار کافی است تا مدرک b2 کشور مقصد را کسب کنید. در این صورت تحصیل شما رایگان خواهد بود.
   البته شما می‌توانید در کشورهای انگلیسی زبان ادامه تحصیل هم بدهید ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تحصیل رایگان نخواهد بود.
   در نهایت این نکته هم مهم است که شما نمره معدل بالایی داشته باشید.

 237. سارا ost گفت:

  سلام مطالب خیلی مفید بود❤من ۱۶ سالمه کلاس یازدهم رشته ی ریاضی و تیزهوشان درس میخونم شیراز، من اگر بخوام برای بعد از کنکورم بورسیه بگیرم چه چیز هایی میتونه به من کمک کنه؟؟ رتبه ی خوب؟اگر اره بین چند تا چند؟یا دانشگاه خوب؟چه دانشگاهایی؟ینی میشه کلااا راجع به اینکه چطوری میتونم بورسیه بگیرم یه توضیح بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید.
   رتبه کنکور تاثیری در پروسه اخذ بورسیه شما ندارند و هم‌چنین دانشگاهی که تحصیل کرده‌اید. یعنی شما می‌توانید با مدرک دانشگاه پیام‌نور هم اقدام کنید ولی خب اگر دانشگاه شما شریف یا تهران باشه یا یک دانشگاه معتبر دیگر، این یک نکته مثبت است. شما الان کارهایی که می‌توانید انجام بدهید، این است که براساس کشور مقصدتان زبان مورد نظر را یاد بگیرید و البته حتماً معدل تحصیلی خودتان را خوب نگه دارید. یعنی معدل برای شما نقش بسیار حیاتی دارد.

 238. سارا ost گفت:

  و اینکه دیدم ک تو کامنتا گفتین واسه مقطع لیسانس نمیشه بورسیه به کشورهای انگلیسی زبان گرفت، ینی اگر دانشگاه رو ادامه بدم تا مقطع فوق لیسانس اونموقع میشه گرفت؟؟یا کلا چه کشورهایی میتونن خوب باشن اگر سرمایه رو زیاد بالانگیریم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی درسته. خوب بودن کشور یک چیز نسبی است. یعنی اینکه یکی کشورهای اروپایی را دوست داره، یکی کانادا و … . من خودم کشورهای اروپایی را به خاطر طبیعت، آینده شغلی، ویزای همراه و … انتخاب کردم ولی خیلی از دوستان من کانادا، استرالیا و آمریکا را انتخاب کرده‌اند.
   شما ۲ راه دارید:
   ۱- تحصیل در کشورهای غیرانگلیسی زبان و از مقطع لیسانس: کشورهایی مانند آلمان، نروژ، فرانسه و ایتالیا که می‌توانید از مقطع دیپلم در این کشور لیسانس خودتان را شروع کنید. برای همین باید مدرک زبان کشور مقصد در سطح b2 را داشته باشید.
   ۲- تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان: شما می‌توانید از مقطع لیسانس تحصیل کنید ولی خب با هزینه خواهد بود که می‌توانید براساس وضعیت مالی خانواده‌تان، تصمیم بگیرید. در غیر اینصورت باید لیسانس خودتان را در ایران بگیرید و سپس برای فوق‌لیسانس بروید.

 239. سارا ost گفت:

  ببخشید انقدر سوال میپرسم فقط یچیز دیگه ، کشورهای نروژ المان فرانسه و ایتالیا که گفتین به مقطع لیسانس بورسیه میدن، چه چیزایی میتونه به بورسیه گرفتن ازین کشورها کمک کنه؟؟رتبه کنکور و دانشگاه تاثیر دارن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم از داشتن دوستان خوبی مثل شما. شما ۵۰۰ تا هم سوال بپرسید، با کمال میل در خدمت هستیم.
   معدل و نمره زبان که در قسمت سوال قبلی عرض کردم. مدرک زبان کشور مقصد در سطح b2
   نخیر رتبه کنکور و دانشگاه تاثیری ندارد.
   دوست عزیز، در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما به صورت اختصاصی به شما مشاوره بدهند و در کنار شما در پروسه دریافت ویزا باشند، می‌توانید به صورت ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید. برای این منظور لطفاً درخواست خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 240. سودا گفت:

  سلام ببخشید شما گفتین رتبه کنکور تو ایران تاثیری در بورسیه نداره پس چرا رتبه های برتر بورس میشن مثلا تو المان پزشکی میخونن

 241. کیارش محمدی گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی رشته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران با معدل ۱۷.۵ و آیلس ۷.۵ و مقاله ISI هم دارم کانادا چندتا استاد جوابمو دادن و آمریکا هم همینطور ولی بدلیل شرایط سیاسی نمیتونم برم آمریکا بنظرتون وایسم تا بایدن بیاد یا برم کانادا؟ ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به تصمیم خودتان دارد. البته موارد دیگری مانند تاریخ نمره زبان، گپ تحصیلی و موارد مشابه را هم مد نظر داشته باشید .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این تصمیم شما است ولی باید مواردی مانند تاریخ نمره زبان، گپ تحصیلی و موارد مشابه را هم مد نظر داشته باشید.

 242. حنا گفت:

  سلام خسته نباشید. من دانش اموز دهم انسانی هستم میخواستم بدونم که الان اگه فقط برای زبانB2المانی بگیری کافیه یا باید ایلتس یا تافل هم داشته باشی ؟ چون من اگر بخوام یاد بگیرم نمیتونم هر دو رو همزمان بخونم و درس هام رو هم پیش ببرم . سوال دیگه ام هم اینه که من علاقه زیادی به روانشناسی دارم و اگر بخوام روانشناسی بخونم آلمان . میشه خوند با دیپلم ؟ و قبولیش چقدره یعنی با مدرک B2و معدل ۱۹ میشه بورسیه گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید مدرک B2 یا C1 داشته باشید تا بتوان برای شما تحصیل رایگان پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در کنار شما باشند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید. کافی است تا درخواست خودتان به علاوه رزمه تحصیلی خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 243. رضا گفت:

  سلام پاسختون به سوالات خیلی خیلی خیلی عالیه و حتی مفیدتر از متنی ک تو سایتع سوالی داشتم من ۱۷ سالمه رشته ریاضی هستم مدرسه استعداد های درخشانم درس میخونم سخت در تلاشم ک رتبه زیر ۵۰۰ بیارم میخواستم بدونم اینکه تلاش سختی میکنم برا قبولی یکی از ۵ دانشگاه برتر تهران ایا درسته؟من هدف اولم اینه که یکی از کشور های خارجی بورسیه بگیرم چون اینجا اهدافی ک دارم بخاطر محدودیت ها و تحریم ها قابل دستیابی نیستن میخوام بدونم تلاشم بی فایده س یا نه؟ و راجع به بورسیه تحصیلی نروژ میخواستم بپرسم ازتون رشته مهندسی کامپیوترهم بورس میکنن؟و اگه مثلا من دانشگاه تبریز قبول شدم ایا شانسم کمتره؟میتونم تو نروژ یا ایتالیا یا … تحصیل کنم؟ معدلمم تا حالا زیر ۱۹ نبوده. به نظر شما الان ک همه چیو ول کردم چسبیدم به درس درسته؟یا اینکه از درس کم کنم و بیشتر روی یادگیری درباره رشته مورد علاقم کار کنم؟مثلا یادگیری زبان برنامه نویسی خیلی منون میشم پاسخ بدین۳>

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که شما دوستان خوب همراه ما هستید. خبر خوبی دارید که با پشتکار عالی، تمرکز بر روی اهداف خودتان دارید و تلاش بسیاری می‌کنید.
   دوست عزیز شما ۲ راه برای مهاجرت دارید:
   ۱- ادامه تحصیل از دیپلم برای کارشناسی: شما می‌توانید کشورهای مختلف مانند آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را انتخاب کنید. در این مقطع شما باید مدرک B2 کشور مقصد را کسب کنید. در این حالت می‌توانید بورسیه رایگان دریافت کنید.
   ۲- ادامه تحصیل از لیسانس: شما باید در یک دانشگاه معتبر ایران کارشناسی خودتان را کسب کنید، سپس برای ارشد برای کشور مورد نظرتان اقدام کنید. در این مقطع شما باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید و معدل کارشناسی شما مناسب باشد.
   با توجه به موارد بیان شده، بهترین پیشنهاد تمرکز بر روی درس است و با جدیت درس خواندن خودتان را ادامه دهید.
   موفق باشید

   • امیر ولی‌پور گفت:

    دوست عزیز
    بلی همانگونه که بیان کردید، رشته حقوق شرایط سختی داره و اکثراً همراه با شهریه خواهد بود.

 244. مهرداد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  یه سوالی ذهنم رو مشغول کرد
  من امسال می خوام رشته انتخاب کنم
  و خیلی علاقه دارم تا بورسیه بگیرم
  می خواستم بپرسم امکان داره من رشته ی انسانی بردارم و با رشته ی حقوق در خارج تحصیل کنم
  خیلی افراد به من گفتن اگه بخوای با رشته ی حقوق بری درس بخونی باید ۱ و یا ۲ سال تلاش کنی تا قوانین اونجا رو یاد بگیری و اونم سخته
  و گفتن خیلی سخت بر می دارن
  اگه ممکن هست بگین اگه من الان انسانی بردارم و با رشته ی حقوق در خارج از کشور تحصیل کنم امکان داره یا هیچ بر می دارن

 245. hedyeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالم هست امسال انتخاب رشته دارم و به رشته طراحی دوخت خیلی علاقه دارم و به بورسیه شدن هم خیلی فکر میکنم آیا در رشته طراحی دوخت هم میشه بورسیه شد ؟
  شرایطش چطوری هست ؟
  برای بورسیه شدن باید به کجا مراجعه کنم ؟
  باید حداقل چند سال داشته باشی تا بتونی بورسیه بشی ؟
  اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

 246. hedyeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالم هست امسال انتخاب رشته دارم و به رشته طراحی دوخت خیلی علاقه دارم و به بورسیه شدن هم خیلی فکر میکنم آیا در رشته طراحی دوخت هم میشه بورسیه شد ؟
  شرایطش چطوری هست ؟
  برای بورسیه شدن باید به کجا مراجعه کنم ؟
  باید حداقل چند سال داشته باشی تا بتونی بورسیه بشی ؟
  اگر راهنمایی کنید و جواب سوال هام بدید ممنون میشم

 247. Eli گفت:

  باسلام
  من دوره‌ی کارشناسی زیست شناسی هستم در دانشگاه دولتی و معدلم بالای ۱۷است و معدل کل دیپلمم ۱۸و خورده ای است ومدرک زبانمم قراره که بگیرم و قصد دارم برای ارشد خارج از کشور تحصیل کنم البته قبلش کنکور ارشد رو میخوام رشته ی آزمایشگاه قبول بشم
  میخواستم بدونم چقد امکان تحصیل در رشته‌ی آزمایشگاه وجود داره والبته بورس رایگان؟؟
  ممنون ?

 248. Eli گفت:

  باسلام
  من دانشجوی کارشناسی زیست هستم در دانشگاه دولتی با معدل بالای ۱۷ و معدل دیپلم ۱۸و خورده ای و قراره مدرک زبانمم بگیرم ومیخوام برای ارشد کنکور آزمایشگاه رو قبول بشم
  میخواستم بدونم با این اوصاف میتونم کارشناسی ارشد رو توی رشته‌ی آزمایشگاه خارج از کشور بخونم
  و چقد شانس گرفتن بورس تحصیلی رایگان خارج از کشور رو دارم؟؟

 249. محمد گفت:

  سلام

 250. محمد گفت:

  سلام من ۱۳ سالمه و تا ۱ سال و نیم دیگه مدرک زبان المانیم رو میگیرم و رشته ای که میخوام برم انسانی هست اگر نمراتم در سال های دبیرستان بالای ۱۸ باشه بورسیه رایگان میشم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در رشته حقوق نمی‌شود. در صورتی که C1 آلمانی داشته باشید و معدل بالای ۱۸، تحصیل رایگان در برخی از رشته‌ها امکانپذیر است.

 251. hedyeh گفت:

  سلام خیلی ممنون از راهنمایتان متشکر هستم??
  بغییر از کره جنوبی نمیشه برای جای دیگری بورسیه شد ؟
  چون فکر نمیکنم کره جنوبی جایی خیلی خوبی باشه ؟
  باید به کجا برای بورسیه شدن اقدام کنم بعداز گرفتن مدرک دیپلم باید به همان مدرسه خودمون به مدیر مراجعه کنم ؟ یا نه ؟

 252. hedyeh گفت:

  بغییر از رشته طراحی دوخت چه رشته ای بهتر هست ؟
  و چه رشته ای آسان تر هست برای بورسیه شدن ؟
  که درآمد بعدش هم خوب باشه ؟
  رشته طراحی دوخت درآمدش خوب هست؟

 253. hedyeh گفت:

  نمره زبان که گفته بودید اگر زبانت خوب باشه و مدرک زبان نداشته باشی هم می تونی بورسیه بشی ؟

 254. رضا گفت:

  خیلی خیلی ممنون از پاسختون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب و جواب برای شما مفید بود.
   ممنون که به سایت ما سر می‌زنید.

 255. Yj گفت:

  سلام ببخشید اگر که دانشجوی پزشکی و یا داروسازی در ایران باشیم میتونیم با کمک گرفتن مدرک آیلتس با یادگیری زبان کشور مقصد بورسیه بگیریم و رشتمون رو داخل دانشگاه کشور مقصد ادامه بدیم؟ و اینکه گرفتن بورسیه واسه رشته پزشکی راحت تر هست یا داروسازی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه برای پزشکی بورسیه خیلی سخت است و پذیرش هم مراحل طولانی دارد و فقط با نمره‌ زبان امکان پذیر نیست.

 256. مهلا گفت:

  سلام ببخشيد من پشت كنكوري هستم در رشته تجربي ميخاستم ببينم بغير از معدلم رتبه كنكورمم تاثير گزار هستش يا نه؟براي رشته دندنپزشكي و بورسيه شدن

 257. هدیه گفت:

  سلام ببخشید
  برای بورسیه شدن باید به خود مدرسه مراجع کنیم یا نه ؟
  بغییر از رشته طراحی دوخت چه رشته ای خوب هست که بعداً درامدش خوب باشه ؟
  چه رشته های آسون تر هست برای بورسیه شدن ؟
  طراحی دوخت درآمد بعدش خوب هست ؟
  اگر زبانت خوب باشه ولی مدرک زبان نداشته باشی می تونی بورسیه بشی ؟
  اگر جواب من بدید ممنون میشم از راهنمایی خوبتون ???

 258. سینا گفت:

  ممنون از مقالات خوبتون
  من کاردانی زبان انگلیسی با معدل ۱۸ دارم و میخوام تغییر رشته بدم و در رشته کامیپوتر ادامه تحصیل بدم. مدرکم رو از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم و میخوام توی علمی کاربردی هم درس بخونم. با این اوصاف آیا مدرک لیسانس من مورد پذیرش کشور هایی مثل آلمان، ایتالیا، نروژ‌ و … هست و میشه با معدل بالا و آیلتس ۸ و انگیزه نامه و … برای کارشناسی یا ارشد ادامه تحصیل داد؟

 259. پریناز گفت:

  سلام ببخشید من ۱۶ سالم هست و اینکه میخواستم بدونم میتونم برم زبانم هم دارم تموم میکنم معدلمم عالی هست و اینکه فقط میخوام بدونم میتونم برم ؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای ادامه تحصیل ۲ راه را انتخاب کنید.
   ۱- ادامه تحصیل از مقطع کارشناسی در خارج از کشور: در این صورت امکان دریافت بورسیه برای کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد و شما باید کشورهای مختلفی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را انتخاب کنید و شرط لازم آن دریافت مدرک زبان آن کشور در سطح b2 و معدل دیپلم شما است، در این صورت تحصیل شما رایگان خواهد بود ( البته به رشته هم بستگی دارد)
   ۲- ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی: شما باید در ایران در مقطع کارشناسی در ایران در یک دانشگاه معتبر لیسانس خودتان را دریافت کرده و در حین آن زبان خودتان را تقویت کنید و سپس برای ارشد یا دکتری اقدام کنید.

 260. کیان گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون تا حد زیادی سوالاتم برطرف شد
  من ۱۵ سالمه معدلم بیسته زبانم هم عالیه و از
  الانن میخوام بدونم چه کار هایی لازمه تا بورسیه بگیرم چه شرایطی داره چه هزینه ای داره یعنی اگه بورسیه بگیرم باید چه هزینه ای براش پرداخت کنم و اینکه هزینه ی زندگی با خودمه؟و یه سوال دیگه کنکورم رو باید بدم و برای بورسیه اقدام کنم یا اینکه قبل از کنکور هم میشه بورسیه ی تحصیلی گرفت و اگه اره شرایطش چجوریه و اینکه رویا های خیلی زیادی دارم و واقعا میخوام براشون سخت تلاش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای ادامه تحصیل ۲ راه را انتخاب کنید.
   ۱- ادامه تحصیل از مقطع کارشناسی در خارج از کشور: در این صورت امکان دریافت بورسیه برای کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد و شما باید کشورهای مختلفی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را انتخاب کنید و شرط لازم آن دریافت مدرک زبان آن کشور در سطح b2 و معدل دیپلم شما است، در این صورت تحصیل شما رایگان خواهد بود ( البته به رشته هم بستگی دارد)
   ۲- ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی: شما باید در ایران در مقطع کارشناسی در ایران در یک دانشگاه معتبر لیسانس خودتان را دریافت کرده و در حین آن زبان خودتان را تقویت کنید و سپس برای ارشد یا دکتری اقدام کنید.
   این نکته را هم مد نظر داشته باشید که رتبه کنکور ایران، تاثیر چندانی در بورسیه شدن شما ندارد و اینکه نگران هزینه‌ها نباشید، در صورتی که شما بتوانید بورسیه رایگان بگیرید، هزینه چندانی نخواهید داشت. برخی از هزینه‌ها مانند هزینه آزمون بین‌المللی، هزینه ترجمه مدارک و … خواهد بود و بقیه را می‌توانید پوشش بدهید.

 261. Nazeela گفت:

  من کارشناسی تربیت بدنی خوندم و میخوام ارشد عکاسی بخونم؟میشه بورسیه گرفت از دانشگاه های آمریکا؟و اگه میشه چه شرایطی
  سن؟
  معدل و..

 262. م.الف گفت:

  سلام ببخشید من ی سوال داشتم. من ۱۵ سالمه و می خواستم برم در دانشگاه شینهوا چین تحصیل کنم و چند تا سوال داشتم . اول اینکه میتونم بدون اینکه کنکور بدم برم در چین و در دانشگاه شینهوا ادممه تحصیل بدم و اینکه برای اخد بورسیه در چین باید چی کار کنم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی بدون کنکور امکانپذیر است و از طریق سایت خود دانشگاه و با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید اقدام کنید.

 263. مجتبی گفت:

  با سلام خسته نباشید بنده ۱۷ سال سن دارم در دبیرستان نمونه دولتی تحصیل میکنم و رشته هم ریاضی هستش با معدل ۱۹.۶۰ و مدتی هم هست کلاس های برنامه نویسی میروم و زبان هم تا تقیربا دیپلم مدرکش و رو میگیرم خواستم ببینیم این ها تاثیری در بورسیه یا کمک هزینه در کشور هایی مثل کانادا و انگلیس و .. دارد اگر میشود بی زحمت راهنمایی …

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این موارد تاثیری در بورسیه شما ندارد ولی در آینده شاید به درد شما بخورد و براتون مناسب باشه

 264. عرفان گفت:

  من دانشگاه بهشتی تهران درس میخونم ایا این امکان هس که بتونم بورسیه بگیرم ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوال شما خیلی کلی است و شما باید رزومه تحصیلی اعم از رشته، معدل، نمره زبان، مقاله، سن و … بیان کنید و دانشگاه یا کشور مقصد و مقطع مورد نظرتان را هم بیان کنید، تا بتوان به خوبی راهنمایی کرد.

 265. فاطمه گفت:

  با سلام من ۱۷ ساله هستم ودر دبیرستان نمونه دولتی تحصیل میکنم مدرک زبان انگلیسیم تا سال دیگه آیلتس میگیرم میخوام بدونم اگه من بخوام در رشته ی مهندسی پزشکی در خارج از کشور برای ادامه تحصیل به ترکیه یا المان مهاجرت کنم چه شرا یطی را باید داشته باشم آیا برای این دو کشور کدام انتخاب برای این رشته بهتر است آیا من باید در کنکور رتبه تک رقمی بشوم یا نه؟ممنون میشم اگه پاسخ بدهید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه کنکور تاثیر چندانی ندارد، برای آلمان شما باید مدرک زبان آلمانی در سطح b2 یا c1 داشته باشید.

 266. Sara گفت:

  با معدل ۱۵.۴۵ در رشته فیزیک امکان بورس ارشد رشته فوتونیک هست؟ در کدام کشور؟

 267. Sara گفت:

  با معدل ۱۵.۴۵ در رشته فیزیک امکان بورس ارشد رشته فوتونیک هست؟ در کدام کشور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره زبان و رزومه خوبی داشته باشید، شانس تحصیل رایگان در آلمان را دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا رزومه شما به صورت دقیق بررسی شود، پیشنهاد می‌کنیم تا رزومه خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا بعد از بررسی شما را راهنمایی کنند.

 268. Eli گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی هستم آیا من می تونم برای دکتری به کانادا یا یک کشور خارجی بورسیه شوم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است. بستگی به نمره زبان و رزومه و مقالات و معدل شما دارد و شما برای ارشد شانس دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کیند، تا بعد از بررسی اولیه در اسرع وقت شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

 269. مبینا گفت:

  خیلی عالی بود فقط اینکه
  میخواستم بدونم بهترین دانشگاه ها برای بورسیه شدن به طور رایگان در رشته ریاضی کدوم دانشگاه ها هستند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه این لیست هر ساله نسبت به هر رشته تغییر پیدا می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم که این لیست را از سایت qs پیگیری کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً به سایت زیر سر بزنید.

   topuniversities

 270. محمدرضا گفت:

  سلام من الان با معدل ۱۹.۹۰ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم.زبان را هم در ۹ ماه فشرده خواندم میخواستم ببینم شرایطش هست که من بورسیه شوم، نمره ی آیتدس هم ۶ شد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه تحصیلی شما و البته رشته شما دارد. برای اکثر کشورهای اروپایی امکان دریافت پذیرش تحصیل رایگان وجود دارد.

 271. فائزه گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون و پاسخگویی شما به سوالات… من سوالم اینه که برای رشته زبان انگلیسی اگه مدارک مورد قبول زبان رو بگیریم و مدرک زبان غیرانگلیسی مثل فرانسه ,, تاثیری داره رو بورسیه و طبق پاسخ ها به سوالات دیگران رتبه کنکور تاثیر چندانی نداره و باید برای کارشناسی ارشد اقدام کرد درسته؟؟ افغانستانی هستم ولی در ایران تحصیل کردم و امسال سال اخر دبیرستانم هست…ممنون میشم راهنمایی کنید چون کسی رو ندارم که اطلاعات کافی داشته باشه…یه سوال دیگه اگه یکی از افراد خانواده در کشور خارجی باشه تاثیری داره یعنی راحتتر میشه کار یا باز تاثیری نداره چون من خواهرم کانادا زندگی میکنه برا همین پرسیدم..باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک زبان و معدل به عنوان مهم‌ترین پارامترها شناخته می‌شود. وجود یکی از اعضای خانواده تاثیری در اخذ پذیرش شما ندارد ولی می‌تواند به شما کمک کند.

 272. سنا گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه و سال یاز دهم انسانی ام .معدلام بالای ۱۷ و نیم هجده هستش و وکالت رو خیلی دوست دارم .میخوام ابتدای ورود به دانشگاه بورسیه بگیرم توکشور ت
  ترکیه ادامه تحصیل بدم زبانش روهم خوب بلدم ولی نمیدونم کلا از این مقطع ورود به دانشگاه ترکیه میشه بورسیه گرفت یانه.کلا باید اول چیکار کنم ؟چون خیلیا میگن که اگه بخوای از مقطع ارشد بری کمی سخت میشه کار پیداکردن تو ترکی ولی از اول از مقطع ورود به دانشگاه رو تو ترکیه بخونی راحت میشی واس همین خواستم بپرسم که آیا من باید برا ورود به دانشگاه های ترکیه از اولش کنکورخارج کشور بدم که در بیام بعددد؟؟
  کلا چه اقداماتی روباید انجام بدم که دربیام و بورسیه شم؟؟
  خودش هم ممیخوام باهمون زبان ترکیه تحصیل کن نه انگلیسی.
  اطفا راهنماییم کنید خیلی گیج موندم.